Wszystko czego wam nie powiedziałam

Autor: Celeste Ng

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 332

Opłacalność: 6.31 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Głęboko poruszająca powieść psychologiczna. Emanujący realizmem portret rodziny uwikłanej w tragedię.

Sekrety i przemilczenia stopniowo oddalają od siebie kochających się ludzi sprawiając że każdy z nich zostaje zamknięty we własnej skorupie bólu i braku zrozumienia. Czytelnik natomiast, w miarę odkrywania rodzinnych tajemnic, coraz lepiej rozumie ojca, matkę, brata i siostrę zmarłej w niewyjaśnionych okolicznościach nastolatki.

Lydia nie żyje. Jeszcze tego jednak nie wiedzą… Tak zaczyna się ta znakomita debiutancka powieść opowiadająca o rodzinie Amerykanów chińskiego pochodzenia mieszkającej na prowincji w  Ohio w latach siedemdziesiątych. Niebieskooka (po matce) i czarnowłosa (po ojcu) Lydia jest dumą Marilyn i Jamesa Lee. Rodzice pragną dla niej wszystkiego co najlepsze, a zwłaszcza tego, czego sami nigdy nie osiągnęli. Matka chce by dziewczyna została lekarzem, zamiast gospodynią domową jak ona. Ojciec pragnie by udzielała się towarzysko i miała wielu przyjaciół wśród rówieśników.

Harmonia w jakiej żyje rodzina zostaje gwałtownie zburzona gdy policja odnajduje ciało ich córki w pobliskim jeziorze. Pogrążeni w rozpaczy członkowie rodziny zmuszeni są stawić czoło tajemnicom, które stopniowo oddalają ich od siebie. Każde z nich próbuje radzić sobie z tragedią na swój sposób. James dręczony wyrzutami sumienia podejmuje nierozważny krok, który może zniszczyć jego małżeństwo. Marilyn, zrozpaczona i żądna zemsty za wszelką cenę chce odnaleźć człowieka odpowiedzialnego za śmierć ich córki. Starszy brat Lydii, Nathan jest pewien, że osiedlowy łobuz ma coś wspólnego ze sprawą. Jednak to najmłodsze dziecko państwa Lee, Hannah, rozumie najwięcej z tego co się dzieje, być może tylko ona z całej rodziny zna prawdę, jednak nikt z pozostałych osób, zamkniętych w swym cierpieniu, nie zauważa tego, zaś Hanna godzi na bycie niewidzialną.

 

Celeste Ng dostarcza nam trzymającej w napięciu historii, a jednocześnie przenikliwie i precyzyjnie kreśli skomplikowany i czuły portret rodziny, przedstawiający podziały międzykulturowe i konflikty wewnątrzrodzinne, ukazujący sposoby, w jakie matki i córki, ojcowie i synowie, mężowie i żony przez całe życie usiłują się nawzajem zrozumieć. „Wszystko czego wam nie powiedziałam” to opowieść o rodzinie, historii i o tym, co dla człowieka znaczy dom.

 

Doskonała...  Ng zręcznie buduje napięcie. Wielopokoleniowa powieść. 

„Chicago Tribune”

Tajemnicze okoliczności tragicznej śmierci 16-letniej Lydii Lee zmuszają jej bliskich do zastanowienia się, kim tak naprawdę była Lydia. Ta intersująca debiutancka powieść przywodzi na myśl „Nostalgię anioła”. 

„Marie Claire”

Genialny debiut... Ng zręcznie wciąga nas w historię rodziny i odkrywa kolejne tajemnice.

„Los Angeles Times”

Celeste Ng opowiada tę smutną historię w bardzo dobrym stylu, a jej finał daje czytelnikowi prawdziwe poczucie odkupienia. 

„Toronto Star”

Celeste Ng dorastała w Pittsburghu i Shaker Heights w Ohio, w rodzinie naukowców. Jest laureatką Nagrody Pushcart. Pisze eseje i opowiadania. Obecnie mieszka w Cambridge, Massachusetts, z mężem i synem. 

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 20,94

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20,94 zł septem.pl
mobi epub
od 18,85 zł
(dla stałych klientów)
20,94 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22,79 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22,85 zł ibuk.pl
mobi epub
22,94 zł empik.pl
mobi epub
24,48 zł ravelo.pl
mobi epub
24,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
25,30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  16,32 zł
w programie Nexto Premium
25,84 zł nexto.pl
mobi epub
27,20 zł legimi.com
mobi epub
27,20 zł publio.pl
mobi epub
27,20 zł virtualo.pl
mobi epub
18,20 zł
(z kodem prom.)
28,20 zł woblink.pl
mobi
24,50 zł zinamon.pl
epub
24,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Wszystko czego wam nie powiedziałam "