ISBN:9788380974845

Pojedynek z diabłem

Autor: Kristina Ohlsson

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 6.23 zł/100 stron

Drugi tom najnowszego cyklu kryminałów autorstwa cenionej szwedzkiej pisarki Kristiny Ohlsson. Kontynuacja Zagadki Sary Tell

Gdzie jest czteroletni Mio? Co wydarzyło się w dniu, w którym chłopiec zniknął z przedszkola niedługo po tym gdy jego matka odebrała sobie życie? Dlaczego policja tak mało interesuje się sprawą zaginięcia dziecka?

Adwokat Martin Benner musi odnaleźć chłopca, bez względu na to czy chce brać udział w tej sprawie czy nie. Ojciec dziecka a zarazem szef miejscowej grupy przestępczej postawił mu ultimatum: znajdziesz mojego syna albo twoja córka zginie.

Benner starając się rozwikłać zagadkę i badając kolejne tropy popada w nowe tarapaty. Komuś ewidentnie zależy na tym, by posłać go do więzienia za zbrodnie, których nie popełnił. Adwokat stopniowo popada w coraz większą paranoję. Kim jest jego tajemniczy prześladowca? Skąd tyle o nim wie i dlaczego fabrykuje dowody przeciwko niemu w sprawach niepopełnionych przez niego przestępstw?

W poszukiwaniu prawdy staje przed dylematem: czy jest w stanie uratować i chłopca, i siebie, oraz swoją córkę? A może musi dojść do kolejnego morderstwa, żeby w końcu zaznał spokoju?

Jego problemy zaczęły się od tego, gdy nieznajomy mężczyzna zlecił mu obronę dobrego  imienia swej zmarłej siostry, Sary Tell, którą uznano za winną kilku zbrodni. Badając sprawę, Benner wszedł w konflikt z amerykańską organizacją przestępczą. Od tego czasu ciągle towarzyszy mu strach o życie własne i swojej adoptowanej córki Belle. Nie załamuje się jednak. Ponownie leci do Teksasu gdzie odkrywa tożsamość szefa organizacji przestępczej, który jest sprawcą śmierci wielu ludzi a od pewnego czasu prześladuje także jego. Odkryta prawda jest jednak tak niewiarygodna, że Benner długo nie potrafi w nią uwierzyć…

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Kristina Ohlsson - inne e-booki

E-booki podobne do "Pojedynek z diabłem"