ISBN:9788380974890

Pol Pot. Pola śmierci

Autor: Philip Short

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 600

Opłacalność: 7.22 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Fascynująca książka o niewyobrażalnej zbrodni i jej sprawcy.

Pol Pot – charyzmatyczny przywódca Czerwonych Khmerów odpowiedzialny za śmierć jednej czwartej ludności swojego kraju, a mimo to przez wielu swoich rodaków i sprzymierzeńców uznawany za patriotę i bohatera.

Była to najbardziej radykalna rewolucja w dziejach ludzkości, a sprawił ją jeden człowiek, występujący pod pseudonimem Pol Pot, przywódca Czerwonych Khmerów, nauczyciel, a niegdyś student jednak z paryskich uczelni. W ciągu zaledwie kilku lat śmierć poniosła czwarta część ludności Kambodży - zwanej wówczas Demokratyczną Kampuczą - a w życie wcielono idee, które były zbyt skrajne dla wszystkich wcześniejszych reżimów. Celem Czerwonych Khmerów stała się likwidacja wszelkich przejawów indywidualności, zaprzeczenie wszystkiego, co ludzkie. 

Realizacji utopijnego celu służyła nie tylko hekatomba ofiar, ale również – a może przede wszystkim – wprost niewyobrażalne okrucieństwo, które zmieniło w koszmar zarówno życie, jak i śmierć mieszkańców Demokratycznej Kampuczy.

Dlaczego rewolucja Czerwonych Khmerów posunęła się do szaleńczej skrajności? Dlaczego tak wielu kambodżańskich intelektualistów zaangażowało się ślepo w ten upiorny ruch? Dlaczego wreszcie wielu dawnych działaczy Czerwonych Khmerów, wykształconych, myślących ludzi, w tym wielu takich, których krewnych zgładzono pod rządami Pol Pota, wciąż utrzymuje, że był on wielkim patriotą, a jego zasługi usprawiedliwiają winy? 

W swojej fascynującej książce „Pol Pot. Pola śmierci” Philip Short próbuje odpowiedzieć na te wszystkie pytania. 

Zbierając informacje do tej książki, autor wykonał tytaniczną pracę, której rezultat to wielki i bardzo ważny krok naprzód na drodze do zrozumienia kambodżańskiej tragedii.  

„The Guardian”

Philip Short przez ponad dwadzieścia pięć lat był zagranicznym korespondentem „The Times”, „The Economist” i BBC na Dalekim Wschodzie. Jest autorem biografii Mao Zedonga. Przebywał w Kambodży w latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 43.33 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 39.00 zł
(dla stałych klientów)
43.33 zł ebookpoint.pl
mobi epub
43.83 zł gandalf.com.pl
mobi epub
44.72 zł inverso.pl
mobi epub
47.52 zł bramynauki.pl
mobi epub
50.31 zł swiatebookow.pl
mobi epub
50.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
51.99 zł publio.pl
mobi epub
  33.54 zł
w programie Nexto Premium
55.90 zł nexto.pl
mobi epub
55.90 zł litres.pl
mobi epub
55.90 zł ibuk.pl
mobi epub
56.90 zł woblink.pl
mobi
50.30 zł zinamon.pl
epub
50.30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Pol Pot."