Mój intymny świat

Autor: Iga Cembrzyńska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 8.08 zł/100 stron

Biografia – wywiad z jedną z najsłynniejszych polskich aktorek, Igą Cembrzyńską.

Ta intymna rozmowa to opowieść o wielkiej życiowej pasji, sukcesach i porażkach. Opowieść o życiu barwnym i pięknym, ale też trudnym, pełnym nagłych zwrotów akcji i dramatów. Opowieść o kobiecości i marzeniach, tych zrealizowanych, ale i tych porzuconych. To historia dwóch wielkich i niełatwych miłości: do sztuki i do mężczyzny. 

Iga Cembrzyńska - kobieta o tysiącu twarzy, obdarzona licznymi talentami i niepowtarzalnym głosem. Po latach milczenia opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny, życiu w powojennym Radomiu i krętej drodze do kariery aktorskiej. Nieśmiała dziewczyna, która nawet zakląć nie potrafiła, wyrosła na jedną z największych polskich aktorek. 

Adam Hanuszkiewicz powtarzał, że będą z niej ludzie, a Wojciech Has podarował swoją kurtkę i prorokował: będziesz kiedyś wielka. Widzowie pokochali ją za role w „Stawce większej niż życie”, „Hydrozagadce” i „Wrzecionie czasu”. To ona wylansowała przeboje: „W siną dal”, „Mówiłam żartem” czy „Peruwianka”. 

Agnieszka Osiecka zaproponowała jej wykonanie piosenki „Intymny świat”, którą w Opolu podbiła serca milionów. Miała dwadzieścia pięć lat i od razu stała się gwiazdą – od Moskwy aż po paryską Olimpię. Pisano, że Iga to szlagier. Nowoczesność. Świeżość. Młodość. Gracja. 

Zagrała w kultowych dziś filmach lat sześćdziesiątych. Urocza w słynnych produkcjach: „Salto”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Stawka większa niż życie”, „Otello z M-2”, „Ściana czarownic”, „Komedia z pomyłek”. W niezapomnianej parodii komiksu „Hydrozagadka” stworzyła brawurową czołówkę, która została uznana za największe osiągnięcie filmu. 

Z ogromną czułością opowiada o związku z Andrzejem Kondratiukiem. Po kilku wspólnie spędzonych godzinach podjęli decyzję, że nigdy się nie rozstaną i dotrzymują obietnicy już od ponad czterdziestu lat! Ostatnie dramatyczne wydarzenia tylko bardziej scaliły ich związek.

Magdalena Adaszewska – dziennikarka, autorka literackich portretów znanych osób ze środowiska aktorskiego, artystycznego oraz tekstów o tematyce społecznej i psychologicznej. Publikowała w miesięcznikach: „Twój Styl”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Pani”, „Elle”. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 roku ukazała się jej rozmowa z Tadeuszem Plucińskim „Na wieki wieków amant”. Pisanie to jej największa pasja. A spotkania z ludźmi najpiękniejsza przygoda.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 22,10 zł
(dla stałych klientów)
24,56 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26,73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26,80 zł ibuk.pl
mobi epub
28,71 zł ravelo.pl
mobi epub
29,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29,67 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  19,14 zł
w programie Nexto Premium
30,30 zł nexto.pl
mobi epub
31,49 zł empik.pl
mobi epub
31,89 zł publio.pl
mobi epub
31,89 zł legimi.com
mobi epub
21,90 zł
(z kodem prom.)
31,90 zł woblink.pl
mobi epub
31,90 zł virtualo.pl
mobi
28,70 zł zinamon.pl
epub
28,70 zł zinamon.pl

Iga Cembrzyńska - inne e-booki

E-booki podobne do "Mój intymny świat"