Mój intymny świat

Autor: Iga Cembrzyńska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 304

Opłacalność: 8.08 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Biografia – wywiad z jedną z najsłynniejszych polskich aktorek, Igą Cembrzyńską.

Ta intymna rozmowa to opowieść o wielkiej życiowej pasji, sukcesach i porażkach. Opowieść o życiu barwnym i pięknym, ale też trudnym, pełnym nagłych zwrotów akcji i dramatów. Opowieść o kobiecości i marzeniach, tych zrealizowanych, ale i tych porzuconych. To historia dwóch wielkich i niełatwych miłości: do sztuki i do mężczyzny. 

Iga Cembrzyńska - kobieta o tysiącu twarzy, obdarzona licznymi talentami i niepowtarzalnym głosem. Po latach milczenia opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny, życiu w powojennym Radomiu i krętej drodze do kariery aktorskiej. Nieśmiała dziewczyna, która nawet zakląć nie potrafiła, wyrosła na jedną z największych polskich aktorek. 

Adam Hanuszkiewicz powtarzał, że będą z niej ludzie, a Wojciech Has podarował swoją kurtkę i prorokował: będziesz kiedyś wielka. Widzowie pokochali ją za role w „Stawce większej niż życie”, „Hydrozagadce” i „Wrzecionie czasu”. To ona wylansowała przeboje: „W siną dal”, „Mówiłam żartem” czy „Peruwianka”. 

Agnieszka Osiecka zaproponowała jej wykonanie piosenki „Intymny świat”, którą w Opolu podbiła serca milionów. Miała dwadzieścia pięć lat i od razu stała się gwiazdą – od Moskwy aż po paryską Olimpię. Pisano, że Iga to szlagier. Nowoczesność. Świeżość. Młodość. Gracja. 

Zagrała w kultowych dziś filmach lat sześćdziesiątych. Urocza w słynnych produkcjach: „Salto”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Stawka większa niż życie”, „Otello z M-2”, „Ściana czarownic”, „Komedia z pomyłek”. W niezapomnianej parodii komiksu „Hydrozagadka” stworzyła brawurową czołówkę, która została uznana za największe osiągnięcie filmu. 

Z ogromną czułością opowiada o związku z Andrzejem Kondratiukiem. Po kilku wspólnie spędzonych godzinach podjęli decyzję, że nigdy się nie rozstaną i dotrzymują obietnicy już od ponad czterdziestu lat! Ostatnie dramatyczne wydarzenia tylko bardziej scaliły ich związek.

Magdalena Adaszewska – dziennikarka, autorka literackich portretów znanych osób ze środowiska aktorskiego, artystycznego oraz tekstów o tematyce społecznej i psychologicznej. Publikowała w miesięcznikach: „Twój Styl”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Pani”, „Elle”. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 roku ukazała się jej rozmowa z Tadeuszem Plucińskim „Na wieki wieków amant”. Pisanie to jej największa pasja. A spotkania z ludźmi najpiękniejsza przygoda.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 24,56

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
od 22,10 zł
(dla stałych klientów)
24,56 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
26,48 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
26,80 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
28,13 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
28,71 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
29,67 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  19,14 zł
w programie Nexto Premium
30,30 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
31,89 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
31,89 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
21,90 zł
(z kodem prom.)
31,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
31,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
31,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
28,70 zł zinamon.pl
bez DRM epub
28,70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Mój intymny świat"