Najnowsza powieść Laili Shukri, autorki znanej czytelnikom za sprawą świetnie sprzedającej się książki Byłam służącą w arabskich pałacach

Joanna (bohaterka występująca również w Perskiej miłości) i Alem są małżeństwem od ponad 20 lat. On – zamożny kuwejcki biznesmen, ona – była stewardessa, obecnie zajmująca się domem i wydawaniem pieniędzy. W ich ekskluzywny świat i życie wypełnione przepychem wkrada się nuda i małżeński kryzys.

Joanna i jej amerykańska przyjaciółka Angelika świetnie się bawią w Dubaju odwiedzając najdroższe sklepy, restauracje i hotele. Dobrobyt materialny znalazł się na szczycie hierarchii wartości Joanny przesłaniając jej nawet problemy dorastających dzieci.

Jej sytuacja zmienia się jednak, gdy w życiu dotychczas przykładnego i dbającego o rodzinę męża pojawia się inna kobieta. Joanna niespodziewanie musi zmierzyć się z dramatycznymi okolicznościami, które mogą doprowadzić do tragedii jej małżeństwo i trójkę dzieci. Czy zdoła uchronić siebie i swoją rodzinę przed katastrofą? Czy zdradę można wybaczyć? I jak potoczyły się dalsze losy Lidki, bohaterki Perskiej miłości?

Laila Shukri po raz kolejny z właściwą sobie wnikliwością i barwnością odsłania najbardziej strzeżone tajemnice Orientu, w tym również dawnych i współczesnych haremów. Autorka spogląda na arabski świat, zagrożenia, przed jakimi stają kobiety pochodzące z odmiennych kulturowo i religijnie środowisk, oraz konsekwencje małżeństw między wyznawcami odmiennych religii, które ponoszą często również ich dzieci.

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Perska miłość”, który podbił serca polskich czytelniczek.