Porywająca, przepełniona emocjami, opowieść macierzyństwie, więzach rodzinnych, o niebezpiecznych sekretach i krętych drogach miłości. Sensacyjno – obyczajowa historia, która sprawia, że czytelnik jeszcze długo po zakończeniu lektury będzie się zastanawiał, co zrobiłby w podobnej sytuacji.

Do czego byłabyś w stanie się posunąć, żeby mieć dziecko i szczęśliwą rodzinę?

Czy są takie tajemnice, których nie wolno zdradzić najbliższym?

W środku zimy na wyspę Rottnest płynie prom wiozący młodą kobietę, zagubioną i zrozpaczoną. Tuli ona do piersi małe dziecko i jest przerażona nie wiedząc czy uda jej się tutaj ukryć przed mężem i czy siostra nie zawiadomi policji.

Wiele lat po tym wydarzeniu, na tej samej wyspie, w zaroślach znaleziono młodą dziewczynę o imieniu Louise. Jest nieprzytomna i zupełnie sama. Helikopter pogotowia ratunkowego zabiera ją na stały ląd. Opuszczając szpital dziewczyna wraca do domu, gdzie przypadkowo podsłuchuje rozmowę rodziców na temat jej przeszłości i decyzjach jakie podjęli. Ich tajemnice stopniowa wychodzą na jaw szkodząc niejednej rodzinie, a życie Louise już nigdy nie będzie takie jak dawniej.

 

Powieść porywająca, wciąga już od pierwszej strony (…) Nie można się od niej oderwać.

„Australian Independent Booksellers”

Dawn Barker to specjalistka od tajników kobiecej duszy, a jej powieść przesycona jest emocjami, które zaprzątają uwagę czytelnika aż do ostatniej strony. 

„The West Australian”

Tajemnicza i wciągająca fabuła stawia pytania o cenę macierzyństwa i kwestie etyczne z nim związane. Autorka wkracza w cień otaczający domowe ognisko, a czytelnik jeszcze długo po lekturze nie może pozbyć się wątpliwości co do własnych zasad moralnych.

„Scoop” 

Zapada w pamięć na długo (…)  Mocna analiza macierzyństwa oraz życia pełnego tajemnic i kłamstw.

„WHO”

Odwołując się do swojego doświadczenia z zakresu psychologii, Dawn Barker napisała fascynującą opowieść o złożoności relacji międzyludzkich i zawiłych problemach dotyczących zdrowia psychicznego.

„Good Reading” 

Doktor Dawn Barker jest psychiatrą dziecięcym. Wychowała się w Szkocji, studiowała medycynę na uniwersytecie w Aberdeen. W 2001 roku przeprowadziła się do Australii, ukończyła specjalizację z zakresu psychiatrii i zaczęła pisać. Mieszka w Perth w Australii Zachodniej z mężem i trójką małych dzieci. „Pozwól jej odejść” to jej druga powieść.