ISBN:9788380975637

Czerwony Książę. Andrzej Jaroszewicz w rozmowie z Alicją Grzybowską

Autor: Alicja Grzybowska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 360

Opłacalność: 6.82 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Andrzej Jaroszewicz – pierwszy playboy PRL, pierwszy polski celebryta, syn PRL-owskiego premiera, opowiada o swoim życiu w obszernym wywiadzie udzielonym Alicji Grzybowska, swojej piątej żonie.

Był bohaterem licznych plotek o miłosnych podbojach, wielkiej fortunie przegranej w Monte Carlo i zawrotnej karierze rajdowej. Kobiety mówiły o nim „extra mocny”, bo kochał mocno i szybko. Do legendy przeszedł jego romans z Marylą Rodowicz. Otwarcie przyznawał, że dzięki pozycji ojca mógł zwiedzać cały świat i ścigać się drogimi samochodami. To on w szarej rzeczywistości PRL startował w zawodach siedząc za kółkiem mercedesa, to dla niego sprowadzono do polski kultową lancię stratos – obiekt marzeń każdego miłośnika motoryzacji.

Czerwony książę, bo taki przydomek zyskał, po latach milczenia opowiada o swoim życiu w szczerej rozmowie z Alicją Grzybowską. A jest to opowieść o silnym i niezłomnym mężczyźnie, który przeżył morderstwo swojego ojca, emocje największych rajdów świata i walkę z rakiem. Dziś bez chwili wahania przyznaje: „Jestem szczęśliwym człowiekiem, ale wciąż potrzebuję adrenaliny”.

Czerwony Książę to pierwszy wywiad rzeka z Andrzejem Jaroszewiczem.
 
Andrzej Jaroszewicz (ur. 1946) – polski kierowca rajdowy, syn premiera PRL Piotra Jaroszewicza. Absolwent prawa Uniwersytetu Warszawskiego i wydziału mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym medalem za wybitne osiągnięcia sportowe, medalem Zasłużony Mistrz Sportu, Brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Alicja Grzybowska (ur. 1984) – śpiewaczka, aktorka, podróżniczka, pilot rajdowy, prywatnie żona Andrzeja Jaroszewicza.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 24.56 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.56 zł septem.pl
mobi epub
od 22.10 zł
(dla stałych klientów)
24.56 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.52 zł ibuk.pl
mobi epub
26.27 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.14 zł
w programie Nexto Premium
29.67 zł nexto.pl
mobi epub
31.90 zł legimi.com
mobi epub
31.90 zł woblink.pl
mobi epub
31.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31.90 zł publio.pl
mobi epub
31.90 zł litres.pl

E-booki podobne do "Czerwony Książę"