Piekło ISIS.Opowieść jednej z niewielu kobiet,którym udało się uciec z Państwa Islamskiego

Autor: Sophie Kasiki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 256

Opłacalność: 8.33 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Historia niewiarygodna, a jednak prawdziwa.

Sophie Kasiki mieszka we Francji, pochodzi z katolickiej rodziny, jest imigrantką, w dzieciństwie przybyła z Kamerunu do Paryża i tu ułożyła sobie życie. Skończyła studia, wyszła za mąż, urodziła synka. Pracuje jako pedagog w ośrodku pomocy dla rodzin mających problemy adaptacyjne. Jej podopieczni to głównie dzieci imigrantów.

Co sprawiło, że ta wykształcona, rozsądna kobieta, mająca poukładane życie osobiste i zawodowe, zdecydowała się porzucić wszystko i wyjechać do Państwa Islamskiego?

Zaczęło się od tego, że troje z jej podopiecznych uciekło z Francji i dołączyło do syryjskich dżihadystów, ciągle pozostając w kontakcie z byłą opiekunką. Początkowo to Sophie namawiała ich do powrotu, wkrótce jednak role się odwróciły i to ją zaczęto przekonywać, by poszła w ślady młodych uciekinierów. Nawet teraz, gdy cały koszmar ma już za sobą, nie potrafi powiedzieć, w którym momencie to się stało.

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, Sophie ulega namowom chłopców roztaczających przed nią wizje szczęśliwego życia w kraju terrorystów. Przekonują, że Zachód kłamie, że życie w Syrii jest sielanką, gwarantują jej bezpieczeństwo i proponują przyjazd na próbę, w ramach wakacji. Kobieta znająca chłopców od dziecka, ufająca im, postanawia w tajemnicy przed mężem wyjechać razem ze swych czteroletnim synkiem.

Dopiero na miejscu przekonuje się jak bezmyślnie i naiwnie postąpiła. Gdy z dnia na dzień z wolnej i niezależnej kobiety staje się niewolnicą Daeshu (ISIS), uświadamia sobie, że to wszystko co opowiadali jej chłopcy było kłamstwem. Znalazła się w brutalnym świecie pełnym przemocy i bezwzględnego okrucieństwa. Próbując przetrwać, oraz wydostać się z piekła wiedziała, że w każdej chwili może zginąć, ale najgorsza była świadomość, że w razie jej śmierci, syn nigdy nie wróci do Europy i może upodobni się kiedyś do jej oprawców. Dzięki niesamowitej determinacji zdołała dokonać niemożliwego.

Jej ucieczka była prawdziwym cudem.

Pochodząca z katolickiej rodziny 33-latka z Paryża wyjechała do kalifatu, by wspierać islamskich bojowników. Jest jedną z niewielu kobiet, którym udało się stamtąd wrócić.
fronda.pl

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 21,33

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19,20 zł
(dla stałych klientów)
21,33 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22,79 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22,85 zł ibuk.pl
mobi epub
22,94 zł empik.pl
mobi epub
24,48 zł ravelo.pl
mobi epub
24,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
25,30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  16,32 zł
w programie Nexto Premium
25,84 zł nexto.pl
mobi epub
17,20 zł
(z kodem prom.)
27,20 zł woblink.pl
mobi epub
27,20 zł publio.pl
mobi epub
27,20 zł legimi.com
mobi epub
27,20 zł virtualo.pl
mobi
24,50 zł zinamon.pl
epub
24,50 zł zinamon.pl

Sophie Kasiki - inne e-booki

E-booki podobne do "Piekło ISIS.Opowieść jednej z niewielu kobiet,którym udało się uciec z Państwa Islamskiego"