ISBN:9788380976382

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Matylda

Autor: Lucyna Olejniczak

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 368

Opłacalność: 5.02 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

 

Trzeci tom sagi o silnych i niezależnych kobietach z ulicy Grodzkiej, potomkiniach krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata, którym nie straszna jest rodzinna klątwa. W poprzednich częściach poznaliśmy losy Hanki i Wiktorii. Czas na Matyldę.

Lata 30. dwudziestego wieku. Matylda Borucka, córka Wiktorii Bernat, nie chce kontynuować rodzinnej tradycji. Pragnie zostać aktorką, nie interesuje jej apteka. Tragiczny wypadek matki sprawia, że dziewczyna dowiaduje się, iż nie jest córką mężczyzny, którego dotąd uważała za ojca. Antoni Borucki opowiada jej dramatyczną historię pierwszej miłości i brzemiennej w skutkach podróży młodej Wiktorii do Paryża. 

Matylda postanawia iść własną drogą i zrealizować swoje marzenia. A wtedy pojawia się ktoś, kto zapewnia, że pomoże jej zrobić karierę w filmie... Siostrzeniec znanego producenta filmowego staje się dziewczynie coraz bliższy, tylko dlaczego chce ją zabrac do Berlina podczas gdy sytuacja polityczna jest tak napięta?

 

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka powieści: „Jestem blisko”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku, za powieść o tematyce wykluczenia) i „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”. 

 

 

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 18.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18.49 zł inverso.pl
mobi epub
od 18.30 zł
(dla stałych klientów)
20.33 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.74 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
24.02 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  15.84 zł
w programie Nexto Premium
24.55 zł nexto.pl
mobi epub
26.40 zł ibuk.pl
mobi epub
26.40 zł woblink.pl
mobi epub
26.40 zł litres.pl
mobi epub
26.40 zł publio.pl

Lucyna Olejniczak - inne e-booki

E-booki podobne do "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Matylda "