ISBN:9788380976405

Rudolf Höss. Komendant obozu Auschwitz

Autor: Volker Koop

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 400

Opłacalność: 7.39 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Wierny obraz jednego z najbardziej bezwzględnych masowych morderców w historii. Książka ta ukazuje osobę Rudolfa Hössa obalając jednocześnie wiele mitów, jakie wokół niego narosły i korygując liczne przekłamania dotyczące jego osoby.

Rudolf Höss przeszedł do historii jako komendant obozu Auschwitz, i to ten najsprawniejszy w realizacji hitlerowskiej zbrodni. Pod jego rządami komory gazowe i krematoria były wykorzystywane najefektywniej a Auschwitz stał się największym obozem zagłady Trzeciej Rzeszy, miejscem eksterminacji na skalę nieznajdującą precedensu w historii ludzkości. 

Ślepo i bezwarunkowo posłuszny egzekutor „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”, gorliwy, drobiazgowy i metodyczny. To właśnie on wprowadził obowiązek tatuowania więźniom numerów, by usprawnić „buchalterię” śmierci. Dbał o to, by krematoria i komory gazowe nie stały bezczynnie ani chwili.

Ten sam Rudolf Höss był mężem dumnej z niego Hedwig i kochającym ojcem troskliwie zajmującym się rodziną i czytającym dzieciom bajki.

Höss, jak żaden inny nazista, otwarcie mówił o swojej pracy przy eksterminacji Żydów i spisywał swoje wspomnienia, choć trudno stwierdzić, czy powodem tego było obudzone w nim sumienie. W wadowickim więzieniu, krótko przed egzekucją, wyspowiadał się i przyjął Komunię Świętą. 16 kwietnia 1946 r. został powieszony przed swoją dawną willą na terenie byłego obozu Auschwitz. 

 

Volker Koop (ur. 1945) jest wybitnym niemieckim publicystą i autorem kilkudziesięciu książek poświęconych historii Niemiec. W Polsce ukazała się jego monumentalna praca „Bormann. Pierwszy po bestii” oraz „Werwolf. Ostatni zaciąg Himmlera”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 29.57 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 26.61 zł
(dla stałych klientów)
29.57 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.48 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.72 zł ibuk.pl
mobi epub
35.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23.04 zł
w programie Nexto Premium
35.71 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
38.40 zł legimi.com
mobi epub
38.40 zł woblink.pl
mobi epub
38.40 zł publio.pl
mobi epub
38.40 zł swiatebookow.pl
mobi epub
38.40 zł litres.pl

E-booki podobne do "Rudolf Höss. Komendant obozu Auschwitz"