Siódmy syn

Autor: Orson Scott Card

Seria wydawnicza: Alvin Stwórca, część 1.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 8.51 zł/100 stron

Pierwsza część cyklu Opowieści o Alwinie Stwórcy autorstwa poczytnego pisarza Orsona Scotta Carda.

Akcja powieści osadzona została w Ameryce Północnej XIX wieku, ale w rzeczywistości alternatywnej do znanej nam z historii. W zabobonnej społeczności, w świecie przesądów, ślepych wierzeń, ludowego bajania i wiary w czary przychodzi na świat Alwin, siódmy syn siódmego syna.  Dziecko posiada moce Stwórcy, nie dziwi więc fakt, że ma też wrogów, którzy czyhają na jego życie już od momentu poczęcia. Chłopiec musi odkryć kim tak naprawdę jest i co jest mu przeznaczone.

 

W rozsądnym świecie na pewno nic by się nie stało. Ale Bajarz wiedział już, że ten świat wcale nie jest rozsądny. Alvin Junior miał potężnego, niewidzialnego wroga, który nie przegapił okazji.

Bajarz skoczył do przodu. Poczuł, jak drgnęła ziemia pod stopami, jak zapadł się ubity grunt. Niewiele, parę centymetrów, ale wewnętrzna krawędź kamienia obniżyła się właśnie o taki kawałek. W rezultacie szczyt wielkiego kręgu przesunął się ponad pół metra, tak szybko, że nic już nie mogło go zahamować. Za chwilę młyński kamień runie na swoje miejsce na fundamencie, a Alvin Junior zostanie pod spodem, zmielony jak ziarno...

 

Orson Scott Card – inteligencja i talent, rzadka umiejętność napisania książki, którą czyta się z przyjemnością, a która po przeczytaniu daje człowiekowi powód, by przez chwilę pomyśleć. Jeśli wiec ktoś lubi czytać i lubi myśleć, na „Siódmym synu” nie zawiedzie się.

Andrzej Sapkowski

 

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie serią jest Saga Cienia. „Siódmy syn” to pierwszy tom cyklu opowieści o Alvinie Stwórcy, wznowienia kolejnych części w nowej szacie graficznej ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 20,84 zł
(dla stałych klientów)
23,15 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23,47 zł gandalf.com.pl
mobi epub
23,52 zł ibuk.pl
mobi epub
23,80 zł empik.pl
mobi epub
25,20 zł ravelo.pl
mobi epub
25,20 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27,99 zł legimi.com
mobi epub
27,99 zł publio.pl
mobi epub
28,00 zł virtualo.pl
mobi
25,20 zł zinamon.pl
epub
25,20 zł zinamon.pl

Orson Scott Card - inne e-booki

Alvin Stwórca - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Siódmy syn"