Strażniczka książek

Autor: Mechthild Gläser

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 392

Opłacalność: 4.93 zł/100 stron

Oszczędzasz: 29%

Kto z nas, molów książkowych, nie marzył aby choć na chwile przenieść się do świata czytanej właśnie powieści? W przeciwieństwie do nas Amy nie jest zdana w tym zakresie wyłącznie na swoją wyobraźnię. Dziewczyna posiada niezwykłą umiejętność, czyta książki nieco inaczej… Ale o tym dowiaduje się dopiero na wyspie Stormsay, w rodzinnym domu swej matki, do którego kobieta zabiera córkę uciekając przed przykrymi wydarzeniami, jakie zaszły w jej życiu. Tutaj nastolatka odkrywa swoje korzenie, o których dotąd nic nie wiedziała, oraz poznaje tajemniczą bibliotekę, a także swoje zagadkowe zdolności.

Podróżować na grzbiecie Shere Khana przez „Księgę dżungli”, przejść przez szafę i dostać się do Narni, u boku Werthera Goethego walczyć z czarownicami z Makbeta, a wraz z Elisabeth Bennet wzdychać do Mr. Darcy’ego…

Amy nie przypuszczała, że kiedyś znajdzie się tak blisko bohaterów swoich ulubionych powieści, że będzie umiała tak głęboko zanurzyć się w każdą z historii, o przeżywaniu których niejednokrotnie marzyła, pochłaniając je jednym tchem. Teraz z zapałem korzysta ze swojej nowej umiejętności – aż odkrywa, że w świecie literatury zaczyna panować kompletny chaos i nic nie jest takie, jakie być powinno.

Książka przeznaczona dla dzieci od 12. roku życia. Młodzi czytelnicy oprócz fascynującej opowieści znajdą tu swoisty wykaz lektur obowiązkowych i osobliwą zachętę do sięgnięcia po nie. Starsi z nas, ci z bogatym czytelniczym doświadczeniem, odbędą u boku Amy fascynująca podróż po światach dobrze sobie znanych z kart ulubionych książek.

 

Mechthild Gläser (ur. 1986) studiowała politologię, historię i zarządzanie gospodarką. Do dzisiaj mieszka i pracuje w Zagłębiu Ruhry, gdzie zdarza się jej tańczyć układy baletowe, a ponieważ nie ma o tym zielonego pojęcia, robi to zawsze w samotności. Uwielbia wymyślać zagmatwane historie i dość wcześnie zaczęła je zapisywać. Inspiracje znajduje wszędzie wokół, ale najlepiej wychodzi jej to przy filiżance gorącej miętowej herbatki.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 19,31

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,31 zł litres.pl
mobi epub
od 18,85 zł
(dla stałych klientów)
20,94 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22,79 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24,48 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27,20 zł empik.pl
mobi epub
27,20 zł legimi.com
mobi epub
27,20 zł ibuk.pl
mobi epub
  14,96 zł
w programie Nexto Premium
27,20 zł nexto.pl
mobi epub
27,20 zł virtualo.pl
mobi epub
27,20 zł publio.pl
mobi epub
18,20 zł
(z kodem prom.)
28,20 zł woblink.pl
mobi
24,50 zł zinamon.pl
epub
24,50 zł zinamon.pl

Mechthild Gläser - inne e-booki

E-booki podobne do "Strażniczka książek"