ISBN:9788380976931

Początek. Naukowa historia stworzenia

Autor: JIm Baggott

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 512

Opłacalność: 5.69 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Istnieje wiele różnych opowieści o stworzeniu. Ta książka przedstawia wersję, którą opowiada nam współczesna nauka, wersję powstałą dzięki tysiącom naukowców, z mozołem składających elementy skomplikowanej mozaiki, budujących teoretyczne rozważania, stawiających hipotezy i wykonujących doświadczenia. Naukowcy dołożyli wszelkich starań, by elementy układanki były zwarte i przejrzyste, by pasowały do siebie nawzajem, zarówno w obliczu majestatycznego Wszechświata w wielkiej skali, w odniesieniu do człowieka, jak też w stosunku do cząstek elementarnych, z których zbudowana jest cała materia. Nie istnieje nic takiego, jak oficjalna wersja naukowej opowieści o stworzeniu, jednak autor tej książki, Jim Baggott, ma nadzieję, że gdyby wersja taka powstała, przypominałaby tę właśnie książkę. 

Jest to książka dla czytelników szukających rozsądnie klarownego, wyważonego i bezstronnego spojrzenia na to, co wiemy i co potrafimy wyjaśnić. Autor oddziela wyraźnie nie kwestionowane fakty od dyskusyjnych interpretacji i czystych spekulacji. Dowodzi, że kiedy wychodzimy poza sferę naszych ludzkich preferencji i uprzedzeń, naprawdę odkrywamy, iż nie jesteśmy w szczególny sposób uprzywilejowanymi obserwatorami zamieszkiwanego Wszechświata. Wszystko wskazuje na to, że Wszechświat nie powstał z myślą o nas. Jesteśmy naturalną częścią tej rzeczywistości, ale nie jesteśmy przyczyną, dla której ona istnieje. Innymi słowy, Wszechświat nie ma celu, a przynajmniej nie taki, jakiego doszukiwalibyśmy się z ludzkiej perspektywy. 

Wszelkie moje dokonania w dziedzinie popularyzowania nauki z ponad dwudziestu lat znajdują kulminację w tym dziele. W głębi duszy, od zawsze chciałem tę książkę napisać.

Jim Baggott

Jim Baggott jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek popularnonaukowych, byłym wykładowcą Uniwersytetu w Reading. Publikuje artykuły w „New Scientist” i „Nature”. W Polsce ukazały się jego książki: „Teoria kwantowa. Odkrycia, które zmieniły świat”, „Higgs. Odkrycie boskiej cząstki" oraz „Pożegnanie z rzeczywistością. Jak współczesna fizyka odchodzi od poszukiwania naukowej prawdy”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 29.11 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 26.20 zł
(dla stałych klientów)
29.11 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.21 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.28 zł bramynauki.pl
mobi epub
31.28 zł litres.pl
mobi epub
33.12 zł swiatebookow.pl
mobi epub
33.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
36.80 zł empik.pl
mobi epub
  22.08 zł
w programie Nexto Premium
36.80 zł nexto.pl
mobi epub
36.80 zł virtualo.pl
mobi epub
36.80 zł ibuk.pl
mobi epub
36.80 zł publio.pl
mobi
33.10 zł zinamon.pl
epub
33.10 zł zinamon.pl
epub
37.80 zł
(z kodem prom.)
37.80 zł woblink.pl

JIm Baggott - inne e-booki

E-booki podobne do "Początek"