Osiemnastoletnia Farida Khalaf jest świetną uczennicą, ma zdolności matematyczne i szansę zostania pierwsza kobietą – nauczycielką w swojej wiosce. Póki co jednak czekają ją beztroskie wakacje przed ostatnią klasą gimnazjum. Tak w każdym razie sądzi. Myli się. Ten rok przynosi nieoczekiwane wydarzenia. W sierpniu 2014 roku na jej spokojną rodzinną wioskę Kocho napadają terroryści z ISIS. Wszystkich mężczyzn i chłopców bezlitośnie zabijają. Dziewczęta i kobiety biorą w niewolę. Przez cztery miesiące Farida przeżywa piekło na ziemi. Jako „niewierna” jest traktowana gorzej niż zwierze, bita do nieprzytomności, poniżana, gwałcona i sprzedawana jako niewolnica różnym mężczyznom. Przechodząc z rąk do rąk i ze strony każdego ze swych „właścicieli” doznając okrucieństwa, dziewczyna nie poddaje się i nie traci nadziei. Doznawane krzywdy umacniają w niej odwagę i nieprzejednany opór wobec oprawców. Razem z sześcioma innymi dziewczętami, którym przewodzi, podejmuje ryzykowną ucieczkę przez pustynię. Po drodze spotyka je wiele dramatycznych przygód.

Ile może wytrzymać jeden człowiek? Tortury, wysiedlenie, wykorzystywanie – Farida ciągle zmaga się z konsekwencjami  terroru ISIS. Farida jest bardzo silna, ma serce jak lwica, i na szczęście, jej wiara w Boga jest wystarczająco mocna, aby pomóc jej przetrwać wszystkie kryzysy. Niesamowita historia, która boli – i woła o to,  aby nigdy nie milczeć i się nie poddawać.

Frank Heinrich, przewodniczący Komisji Praw Człowieka i Pomocy Humanitarnej w Bundestagu

Andrea C. Hoffmann studiowała w Lipsku i Florencji psychologię i dziennikarstwo i uzyskała doktorat w dziedzinie medioznawstwa na uniwersytecie w Lipsku. Pracowała jako wolontariuszka w „Frankfurter Runsdschau”, a także w wielu innych niemieckich i szwajcarskich gazetach i czasopismach. Od roku 2004 Hoffmann jest zatrudniona jako specjalistka od zagadnień Bliskiego Wschodu w dziale zagranicznym magazynu „Focus”. Jest autorką licznych reportaży z Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Iraku, Turcji, Libanu, Syrii, Egiptu, a także z krajów afrykańskich i latynoamerykańskich. W swoich książkach przedstawia przede wszystkim losy kobiet w krajach muzułmańskich. Jej utwory przetłumaczono dotąd na kilkanaście języków. Andrea C. Hoffmann mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, we Włoszech, Nikaragui i Iranie. Zna wiele języków obcych. Naucza w różnych szkołach wyższych, między innymi w Monachium, Dżakarcie, Ilmenau i Monachium. Za swoją twórczość otrzymała kilka nagród literackich.