Dziewczyna, która pokonała ISIS

Autor: Farida Khalaf

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 304

Opłacalność: 6.89 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Osiemnastoletnia Farida Khalaf jest świetną uczennicą, ma zdolności matematyczne i szansę zostania pierwsza kobietą – nauczycielką w swojej wiosce. Póki co jednak czekają ją beztroskie wakacje przed ostatnią klasą gimnazjum. Tak w każdym razie sądzi. Myli się. Ten rok przynosi nieoczekiwane wydarzenia. W sierpniu 2014 roku na jej spokojną rodzinną wioskę Kocho napadają terroryści z ISIS. Wszystkich mężczyzn i chłopców bezlitośnie zabijają. Dziewczęta i kobiety biorą w niewolę. Przez cztery miesiące Farida przeżywa piekło na ziemi. Jako „niewierna” jest traktowana gorzej niż zwierze, bita do nieprzytomności, poniżana, gwałcona i sprzedawana jako niewolnica różnym mężczyznom. Przechodząc z rąk do rąk i ze strony każdego ze swych „właścicieli” doznając okrucieństwa, dziewczyna nie poddaje się i nie traci nadziei. Doznawane krzywdy umacniają w niej odwagę i nieprzejednany opór wobec oprawców. Razem z sześcioma innymi dziewczętami, którym przewodzi, podejmuje ryzykowną ucieczkę przez pustynię. Po drodze spotyka je wiele dramatycznych przygód.

Ile może wytrzymać jeden człowiek? Tortury, wysiedlenie, wykorzystywanie – Farida ciągle zmaga się z konsekwencjami  terroru ISIS. Farida jest bardzo silna, ma serce jak lwica, i na szczęście, jej wiara w Boga jest wystarczająco mocna, aby pomóc jej przetrwać wszystkie kryzysy. Niesamowita historia, która boli – i woła o to,  aby nigdy nie milczeć i się nie poddawać.

Frank Heinrich, przewodniczący Komisji Praw Człowieka i Pomocy Humanitarnej w Bundestagu

Andrea C. Hoffmann studiowała w Lipsku i Florencji psychologię i dziennikarstwo i uzyskała doktorat w dziedzinie medioznawstwa na uniwersytecie w Lipsku. Pracowała jako wolontariuszka w „Frankfurter Runsdschau”, a także w wielu innych niemieckich i szwajcarskich gazetach i czasopismach. Od roku 2004 Hoffmann jest zatrudniona jako specjalistka od zagadnień Bliskiego Wschodu w dziale zagranicznym magazynu „Focus”. Jest autorką licznych reportaży z Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Iraku, Turcji, Libanu, Syrii, Egiptu, a także z krajów afrykańskich i latynoamerykańskich. W swoich książkach przedstawia przede wszystkim losy kobiet w krajach muzułmańskich. Jej utwory przetłumaczono dotąd na kilkanaście języków. Andrea C. Hoffmann mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, we Włoszech, Nikaragui i Iranie. Zna wiele języków obcych. Naucza w różnych szkołach wyższych, między innymi w Monachium, Dżakarcie, Ilmenau i Monachium. Za swoją twórczość otrzymała kilka nagród literackich.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 20,94

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 18,85 zł
(dla stałych klientów)
20,94 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22,79 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22,85 zł ibuk.pl
mobi epub
22,94 zł empik.pl
mobi epub
24,48 zł ravelo.pl
mobi epub
24,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
25,30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  16,32 zł
w programie Nexto Premium
25,84 zł nexto.pl
mobi epub
17,20 zł
(z kodem prom.)
27,20 zł woblink.pl
mobi epub
27,20 zł publio.pl
mobi epub
27,20 zł legimi.com
mobi epub
27,20 zł virtualo.pl
mobi
24,50 zł zinamon.pl
epub
24,50 zł zinamon.pl

Farida Khalaf - inne e-booki

E-booki podobne do "Dziewczyna, która pokonała ISIS"