ISBN:9788380977808

Czerwony prorok

Autor: Orson Scott Card

Seria wydawnicza: Alvin Stwórca, część 2.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 7.92 zł/100 stron

Druga część cyklu powieści o Alvinie Stwórcy. Seria ta należy do najpopularniejszych w dorobku pisarskim Orsona Scotta Carda.

Spotkanie Alvina Millera z dwojgiem Indian rozpoczyna kolejny etap edukacji tego wyjątkowego białego chłopca posiadającego potężną magiczna moc.

Lolla-Wossiki w wieku jedenastu lat był świadkiem, jak biali ludzie zabijają jego ojca. Od tego dnia Indianin stał się żałosnym pijakiem. Jego brat, Ta-Kumsaw, chciałby przepędzić Białych z kontynentu. Gubernator Bill Harrison ma jednak o wiele okrutniejsze plany wobec Indian. Kiedy zaczyna je realizować, mimowolnie doprowadza do spotkania Alvina z Lollą-Wossiky i Ta-Kumsawem. Znajomość ta zaowocuje ogromnymi zmianami w życiu bohaterów, a zwłaszcza Wossiky, który zacznie dojrzewać do roli przywódcy Indian.

 

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie serią jest Saga Cienia. 
„Czerwony prorok” to drugi tom cyklu Opowieści o Alvinie Stwórcy, wznowienia kolejnych części w nowej szacie graficznej ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Orson Scott Card - inne e-booki

Alvin Stwórca - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Czerwony prorok"