ISBN:9788380978768

Pieśń królowej

Autor: Elizabeth Chadwick

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 464

Opłacalność: 4.81 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Brawurowe losy jednej z najbardziej barwnych i wpływowych kobiet w dziejach Europy. Eleonora Akwitańska w wieku zaledwie 13 lat zasiada na francuskim tronie u boku piętnastoletniego króla, ale to dopiero początek jej walki o władzę. Inteligentna, odważna, pewna siebie kobieta nie godzi się na bycie pionkiem w politycznej grze. Wkrótce bierze sprawy w swoje ręce i nadaje nowy kierunek swemu życiu i losom królestw.

Poznajcie królową tysiąclecia! Historia kobiety, która zmieniła bieg dziejów Europy.

Pieśń królowej jest pierwszym tomem cyklu powieści historycznych o losach Alienor z Akwitanii i obejmuje okres siedemnastu lat jej życia (1137 – 1154).

Eleonora Akwitańska, królowa Francji i Anglii, żyła ponad osiemset lat temu, lecz do dziś fascynuje współczesnych. Swoją niezłomną wolą doprowadziła do unieważnienia nieudanego małżeństwa, była kobietą ambitną, mądrą i wykształconą, potrafiła czerpać radość z miłości, a ponadto okazała się zręcznym politykiem i utalentowanym dyplomatą.  Elizabeth Chadwick z życia średniowiecznej królowej, matki Ryszarda Lwie Serce, uczyniła pasjonującą i pełną emocji opowieść, na wskroś wiarygodną, bo opartą na źródłach, które dotrwały do naszych czasów. 

Alienor ma trzynaście lat. Przyszłość młodej i pięknej dziedziczki akwitańskiej wydaje się usłana różami,  lecz gdy w 1137 roku umiera jej ukochany ojciec, dziewczyna zostaje zmuszona do ślubu z koregentem Francji Ludwikiem, zaledwie dwa lata starszym od niej. Wkrótce młodziutka para samodzielnie zasiądzie na francuskim tronie. Alienor stara się sprostać niełatwej roli królowej oraz roli znacznie trudniejszej: żony dewocyjnie pobożnego i niestabilnego psychicznie młodego mężczyzny, który pragnie od niej tylko jednego – dziedzica.

Elizabeth Chadwick, wykorzystując materiały źródłowe, oraz umiejętnie łącząc fakty z literacką fikcją stworzyła fascynujący i niezwykle realistyczny obraz młodej monarchini średniowiecznej Europy, która do dziś fascynuje historyków.

 

Chadwick z elokwencją przedstawia emocje i przeżycia Alienor w świecie, w którym większość kobiet to zaledwie pionki. Malowniczo opisuje Akwitanię, Paryż i Jerozolimę oraz zakurzone, błotniste drogi pomiędzy nimi. Gratka dla wielbicieli historii, fikcji historycznej, a także opowieści o silnych bojowniczkach o równouprawnienie i władzę.

Fresh Fiction

Historia wspaniałej kobiety spod pióra mistrzyni gatunku; realistyczna, emocjonująca i ekscytująca. Nie sposób się oderwać.

RT Book Reviews

Znakomita fabuła poparta wnikliwą analizą tematu.

„Woman and Home”

Dokładność i precyzja zaskarbiły Chadwick ogromną sympatię czytelników. Wielbiciele jej wcześniejszych powieści z pewnością zainteresują się losami Alienor, a dla nowych będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z jej twórczością.

„Library Journal”

Elizabeth Chadwick raz jeszcze po mistrzowsku odtwarza życiorys słynnej postaci historycznej. Czytelnik nie ma innego wyjścia, jak dać się zaczarować. Wiarygodne stadium charakteru i porywająca fabuła wespół z wnikliwą znajomością epoki stawiają tę powieść na pierwszym miejscu wśród wielu innych, których bohaterką jest Eleonora Akwitańska. Do czytania i podziwiania!

„Historical Novels Review”

Elizabeth Chadwick jest autorką ponad dwudziestu bestsellerowych powieści historycznych, które przetłumaczono na osiemnaście języków. Za swój debiut, „The Wild Hunt”, otrzymała Betty Trask Award, a Richard Lee, założyciel Stowarzyszenia Powieści Historycznej, uznał „Szkarłatnego Lwa” za jedną z dziesięciu najlepszych powieści tego gatunku ostatniego dziesięciolecia. „Pieśń królowej” to pierwszy tom fascynującej trylogii o Eleonorze Akwitańskiej.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 22.33 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22.33 zł inverso.pl
mobi epub
od 22.15 zł
(dla stałych klientów)
24.61 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.58 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.71 zł ibuk.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.66 zł publio.pl
mobi epub
  19.14 zł
w programie Nexto Premium
29.67 zł nexto.pl
mobi epub
31.90 zł woblink.pl
mobi epub
31.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.90 zł legimi.com

Elizabeth Chadwick - inne e-booki

E-booki podobne do "Pieśń królowej"