ISBN:9788380978782

Grzesiuk. Król życia

Autor: Bartosz Janiszewski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 445

Opłacalność: 5.81 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Największy piewca Warszawy i jej uroków – Stanisław Grzesiuk. Stolica, która w wyniku działań wojennych została zrównana z ziemią, dzięki jego piosenkom i książkom przetrwała i kolejnym pokoleniom Polaków ukazuje się w całej swej przedwojennej krasie. Mamy przed sobą pierwszą biografię barda warszawskiej ulicy, barwną opowieść o niezwykle barwnym człowieku, który ocalił od zapomnienia Warszawę tamtych lat.

Stanisław Grzesiuk był legendarnym pieśniarzem stolicy, jego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. W swojej najsłynniejszej książce Boso, ale w ostrogach ocalił od zapomnienia świat przedwojennej Warszawy i jej charakternych dzieci. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem. 

To książka o człowieku, który nigdy nie pił na smutno. Pił z radości życia. Tak samo żył, niezależnie od tego jak mocno los akurat go poniewierał. Na biednym przedwojennym Czerniakowie, w piekielnych obozach koncentracyjnych, w sanatoriach i szpitalach dla gruźlików – wszędzie był królem życia a swoim optymizmem, pogodą ducha i życiową energią zarażał innych. I ciągle to robi poprzez swoje teksty.

Mówił, że nie jest pisarzem, a napisał trzy książki, które przeczytało kilka milionów Polaków. Mówił, że nie jest muzykiem, a nagrał dziesiątki piosenek, w których ocalił od zapomnienia przedwojenną Warszawę.

Autor pierwszej biografii Grzesiuka dotarł do jego bliskich, odnalazł niepublikowane nigdzie do tej pory opowiadania i teksty barda Warszawy, którymi dzieli się z czytelnikami.

Po latach, wbrew utartym już faktom i opowieściom, poznajemy prawdziwą historię człowieka, który tak kochał życie, że nikomu nie chciał go oddać.

 

„–Jaki jest wasz stosunek do tematu: kobiety, wino i śpiew?  – zapytał.

– Po warszawsku to się mówi: dziwki, wódka i gramofon.  – odpowiedziałem. – A mój stosunek do nich jest szaleńczy, namiętny i bardzo otwarty”.

fragment książki

Bartosz Janiszewski –  dziennikarz i scenarzysta, ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat był dziennikarzem tygodników „Newsweek” i „Wprost”. Nominowany m.in. do nagród Grand Press i MediaTory. Laureat konkursu dla scenarzystów Script Fiesta. Jako scenarzysta współpracuje m.in. z HBO i TVN.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 25.87 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 23.28 zł
(dla stałych klientów)
25.87 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.67 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  20.16 zł
w programie Nexto Premium
31.25 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
33.60 zł legimi.com
mobi epub
33.60 zł woblink.pl
mobi epub
33.60 zł publio.pl
mobi epub
33.60 zł litres.pl
mobi epub
33.60 zł ibuk.pl

Bartosz Janiszewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Grzesiuk"