ISBN:9788381071970

Ustawa o ochronie przyrody. Komentarz

Autor: Krzysztof Gruszecki

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Ochrona środowiska jest obecnie jednym z poważniejszych problemów wymagających pogodzenia rozwoju cywilizacyjnego z koniecznością zachowania bioróżnorodności oraz walorów przyrodniczych w stanie zbliżonym do naturalnego. Szczególną rolę w tym zakresie odgrywa ustawa o ochronie przyrody, regulująca w szczególności problematykę prawnych form ochrony przyrody, ochrony zieleni w miastach i wsiach, organizacji ochrony przyrody oraz odpowiedzialności za naruszenie rozwiązań w niej zawartych.

Czwarte wydanie komentarza jest efektem ponad dziesięcioletnich przemyśleń autora nad obowiązującymi w tym zakresie rozwiązaniami. W opracowaniu zaprezentowano m.in. nowe zasady wydawania zezwoleń na usunięcie drzew lub krzewów, kary pieniężne za ich usunięcie bez zezwolenia lub zniszczenie oraz reguły wynikające z tzw. ustawy krajobrazowej. Autor odwołuje się również do innych aktów prawnych stanowiących podstawę ochrony środowiska oraz wykorzystuje informacje specjalistyczne z szeroko rozumianej ochrony przyrody, umożliwiając dzięki temu szersze spojrzenie na omawiane problemy i wyeliminowanie wadliwej interpretacji przepisów ustawy.

Książka przeznaczona jest dla radów prawnych, adwokatów, sędziów sądów administracyjnych, pracowników administracji, regionalnych dyrektorów ochrony środowiska, a także specjalistów z przedsiębiorstw przesyłowych oraz zajmujących się pielęgnacją i konserwacją zieleni. Będzie cennym źródłem wiedzy dla organizacji ekologicznych uczestniczących w postępowaniach związanych np. z oddziaływaniem na obszary Natura 2000.
Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.104 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 189,05

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
189,05 zł swiatebookow.pl
epub pdf
  119,40 zł
w programie Nexto Premium
189,05 zł nexto.pl
epub pdf
191,22 zł gandalf.com.pl
mobi epub
198,99 zł empik.pl
epub pdf
199,00 zł legimi.com
epub pdf
199,00 zł virtualo.pl

Krzysztof Gruszecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Ustawa o ochronie przyrody. Komentarz"