ISBN:9788381074414

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Autor: Jerzy Kuźniar, Piotr Kostrzewa, Magdalena Kostrzewa, Agnieszka Ślązak, Ewa Dziubińska-Lechnio, Eliza Skowrońska, Joanna Stępniak Elżbieta Kowalczyk

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Stron: 1570

Opłacalność: 10.38 zł/100 stron

Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami ubezpieczeniowymi, mając na uwadze przede wszystkim praktyczne, przystępne przedstawienie tematu. Nie jest to więc komentarz do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ale swoisty poradnik przybliżający w sposób przystępny zasady funkcjonowania w praktyce systemu ubezpieczeń społecznych, jak i wszystkich związanych z nim świadczeń. Zaprezentowane zagadnienia mają szerokie ujęcie, gdyż dotyczą również świadczeń emerytalno-rentowych, świadczeń znajdujących się poza ubezpieczeniami społecznym, tj. świadczeń rodzinnych. Omówiono także zasady koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego państw UE.

Wydanie 2017 uwzględnia zmiany dotyczące m.in.: ? dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w trakcie urlopu wychowawczego; ? wstrzymania wypłaty świadczeń rodzinnych; ? dokumentacji składanej do ZUS niezbędnej do ustalenia prawa do zasiłku chorobowego i jego wypłaty (nowe wzory formularzy, zaświadczenia, formularze elektroniczne); ? zasiłku macierzyńskiego za okres urlopu ojcowskiego; ? wymiaru zasiłku macierzyńskiego (nowe regulacje zilustrowane przykładami wariantowymi, z obliczeniami); ? podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w związku z nowymi regulacjami dotyczącymi wynagrodzenia minimalnego; ? kwot emerytur wolnych od potrąceń (omówienie przepisów, które wejdą w życie z dniem 1 lipca 2017 r.); ? zasad (pierwszeństwa) potrącania z zasiłków kwot należności z tytułu zbiegu egzekucji; ? obniżenia wieku emerytalnego (omówienie przepisów, które będą obowiązywać od 1 października 2017 r.); ? konsekwencji wejścia w życie ww. przepisów o obniżeniu wieku emerytalnego dla emerytur pomostowych oraz nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych; ? gwarancji otrzymania najniższego świadczenia emerytalnego po wejściu w życie ww. ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego; ? prawa do świadczenia przedemerytalnego dla osób, które utraciły prawo do świadczeń opiekuńczych (np. zasiłku opiekuńczego, zasiłku dla opiekuna); ? zmniejszenia wysokości świadczeń w trakcie roku rozliczeniowego.

Tekst wzbogacono ponadto o liczne nowe wariantowe przykłady ilustrujące wybrane zagadnienia oraz wybór najnowszego orzecznictwa. Publikacja jest przeznaczona dla pracowników działów kadr, księgowości, biur księgowo-rachunkowych oraz terenowych oddziałów ZUS i jednostek pomocy społecznej.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.90 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 163.02 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
163.02 zł ebuczek.pl
pdf
159.60 zł gandalf.com.pl
pdf
159.90 zł ibuk.pl
pdf
175.50 zł zinamon.pl
pdf
195.00 zł swiatebookow.pl

Piotr Kostrzewa - inne e-booki

Magdalena Kostrzewa - inne e-booki

Agnieszka Ślązak - inne e-booki

Ewa Dziubińska-Lechnio - inne e-booki

Eliza Skowrońska - inne e-booki

E-booki podobne do "MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017"