ISBN:9788381074841

Ordynacja podatkowa. Wzory pism z komentarzem

Autor: Michał Ciecierski, Krzysztof Teszner, Tomasz Kaczyński

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

W recenzowanej pracy przedstawiono 340 wzorów pism z zakresu prawa podatkowego. Są one zaprezentowane w układzie odpowiadającym przepisom ordynacji podatkowej, co na pewno ułatwia dotarcie do właściwego wzoru. Warto podkreślić, że zaprezentowano pisma dotyczące wszystkich istotnych spraw uregulowanych w ordynacji. (...)

Autorzy przyzwyczajają czytelnika do pewnego wzorca, który ułatwia zapoznanie się ze wszystkimi istotnymi elementami pisma i uniemożliwia ich pominięcie, nawet w pismach przygotowywanych samodzielnie przez pracownika organu podatkowego czy też podatnika. Jest to bardzo dobry sposób nauczenia wszystkich zainteresowanych właściwego projektowania pism podatkowych. (...)

W analizowanej książce jest zawarty autentyczny komentarz do problemów interpretacyjnych związanych ze sprawą, której pismo dotyczy. W istocie rzeczy recenzowana publikacja to komentarz do ordynacji podatkowej ze wzorami pism. W każdym przypadku komentarz jest obszernym i kompleksowym wyjaśnieniem wszystkich występujących w doktrynie i orzecznictwie problemów dotyczących stosowania przepisów ordynacji, na podstawie których przygotowywane jest pismo podatkowe. (...)

W związku z tym warto zauważyć, że wzory pism podatkowych są przydatne nie tylko organom podatkowym, ale także podatnikom i innym osobom, których dotyczą przepisy prawa podatkowego. Ich stosowanie na pewno usprawnia prowadzenie postępowań podatkowych, a może także spowodować, że nie będą one wszczynane. (...)

Upowszechnienie tej publikacji jestem o tym głęboko przekonany przyczyni się do tego, że łatwiej, przyjemniej i szybciej będzie się załatwiało sprawy podatkowe .
Prof. dr hab. Leonard Etel
Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.118 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 215,10

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  143,40 zł
w programie Nexto Premium
227,05 zł nexto.pl
epub pdf
227,05 zł swiatebookow.pl
epub pdf
229,65 zł gandalf.com.pl
mobi epub
238,99 zł empik.pl
epub pdf
239,00 zł legimi.com
epub pdf
239,00 zł virtualo.pl
epub
215,10 zł ravelo.pl
epub
215,10 zł zinamon.pl
pdf
215,10 zł ravelo.pl
pdf
215,10 zł zinamon.pl
epub
227,05 zł ibuk.pl
pdf
227,05 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Ordynacja podatkowa. Wzory pism z komentarzem"