ISBN:9788381075251

Podatki i opłaty lokalne. Teoria i praktyka

Autor: Bogumił Pahl

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

W publikacji przedstawiono najważniejsze problemy powstające na etapie realizacji podatków i opłat lokalnych, uwzględniając najnowsze zmiany w przepisach regulujących tę kategorię danin publicznych, orzecznictwo sądów administracyjnych oraz dorobek doktryny prawa podatkowego.

W opracowaniu omówiono największą od trzynastu lat nowelizację ustaw o podatkach i opłatach lokalnych, podatku rolnym oraz podatku leśnym, wprowadzoną na mocy ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw, istotnie modyfikującą konstrukcje poszczególnych podatków i opłat lokalnych. Ponadto przeanalizowano zmiany, które weszły w życie od 1.01.2017 r. w związku z uchwaleniem ustaw: o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, i o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw, zmieniającej zakres zwolnienia od podatku od nieruchomości infrastruktury kolejowej.

Książka przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, a także pracowników administracji rządowej i samorządowej. Będzie cennym źródłem wiedzy dla ekonomistów i księgowych. Zainteresuje również przedstawicieli nauki i studentów prawa, ekonomii i rachunkowości.

W konkluzji należy stwierdzić, że recenzowana książka jest wartościową analizą problematyki podatków i opłat lokalnych. Jej publikacja przyczyni się do pogłębienia wiedzy z tego zakresu nie tylko wśród praktyków, lecz także wszystkich osób zajmujących się prawem podatkowym .
Prof. dr hab. Leonard Etel
Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.36 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 65,55

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM epub pdf
  41,40 zł
w programie Nexto Premium
65,55 zł nexto.pl
bez DRM epub pdf
65,55 zł swiatebookow.pl
bez DRM epub pdf
66,32 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
69,00 zł empik.pl
plik zabezpieczony DRM epub pdf
69,00 zł legimi.com
bez DRM epub pdf
69,00 zł virtualo.pl

Bogumił Pahl - inne e-booki

E-booki podobne do "Podatki i opłaty lokalne. Teoria i praktyka"