ISBN:9788381075251

Podatki i opłaty lokalne. Teoria i praktyka

Autor: Bogumił Pahl

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

W publikacji przedstawiono najważniejsze problemy powstające na etapie realizacji podatków i opłat lokalnych, uwzględniając najnowsze zmiany w przepisach regulujących tę kategorię danin publicznych, orzecznictwo sądów administracyjnych oraz dorobek doktryny prawa podatkowego.

W opracowaniu omówiono największą od trzynastu lat nowelizację ustaw o podatkach i opłatach lokalnych, podatku rolnym oraz podatku leśnym, wprowadzoną na mocy ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw, istotnie modyfikującą konstrukcje poszczególnych podatków i opłat lokalnych. Ponadto przeanalizowano zmiany, które weszły w życie od 1.01.2017 r. w związku z uchwaleniem ustaw: o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, i o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw, zmieniającej zakres zwolnienia od podatku od nieruchomości infrastruktury kolejowej.

Książka przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, a także pracowników administracji rządowej i samorządowej. Będzie cennym źródłem wiedzy dla ekonomistów i księgowych. Zainteresuje również przedstawicieli nauki i studentów prawa, ekonomii i rachunkowości.

W konkluzji należy stwierdzić, że recenzowana książka jest wartościową analizą problematyki podatków i opłat lokalnych. Jej publikacja przyczyni się do pogłębienia wiedzy z tego zakresu nie tylko wśród praktyków, lecz także wszystkich osób zajmujących się prawem podatkowym .
Prof. dr hab. Leonard Etel
Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.36 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 65,55

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
65,55 zł swiatebookow.pl
epub pdf
  41,40 zł
w programie Nexto Premium
65,55 zł nexto.pl
epub pdf
66,32 zł gandalf.com.pl
mobi epub
68,99 zł empik.pl
epub pdf
69,00 zł legimi.com
epub pdf
69,00 zł virtualo.pl

Bogumił Pahl - inne e-booki

E-booki podobne do "Podatki i opłaty lokalne. Teoria i praktyka"