Określenia nieostre i klauzule generalne w prawie podatkowym

Autor: Paweł Borszowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Nawet w najbardziej rozwiniętych i demokratycznych państwach system prawa nie może zostać całkowicie zamknięty w tekstach prawnych, jeżeli nie chce popaść w radykalny konflikt z wymogami rozumu i sprawiedliwości. Klauzule generalne i zwroty nieostre poprzez konieczność uwzględniania różnego rodzaju aktualnych ocen i reguł pozwalają na adaptację norm prawa podatkowego, i to bez zmiany przepisów, do przemian zachodzących w życiu społeczno-gospodarczym. Są one także środkiem naprawiania niedoskonałej legislacji podatkowej .
Prof. dr hab. Jerzy Małecki

Monografia dotyczy zagadnienia trudnego dla całego prawa podatkowego, tj. używania w przepisach tego prawa określeń nieostrych i klauzul generalnych, a zatem takich środków techniki prawodawczej, które zapewniają elastyczność tekstu aktu normatywnego zgodnie z rozporządzeniem w sprawie Zasad techniki prawodawczej .

W publikacji poddano analizie zagadnienie elastyczności przepisów prawa podatkowego z uwzględnieniem celów opodatkowania i zasady wyłączności ustawowej. W ramach badania regulacji zobowiązania podatkowego przeanalizowano także wprowadzoną z dniem 15 lipca 2016 r. klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla sędziów, doradców podatkowych, pracowników rządowych i samorządowych organów podatkowych, w tym osób przygotowujących projekty aktów prawnych w zakresie podatków. Będzie cennym źródłem wiedzy dla przedstawicieli doktryny oraz studentów prawa i administracji.
Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.64 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 116,10

Formaty Cena Księgarnia
epub
116,10 zł ravelo.pl
epub
116,10 zł zinamon.pl
pdf
116,10 zł ravelo.pl
pdf
116,10 zł zinamon.pl
pdf
116,10 zł zinamon.pl
epub
122,55 zł ibuk.pl
pdf
122,55 zł ibuk.pl
pdf
  77,40 zł
w programie Nexto Premium
122,55 zł nexto.pl
pdf
122,55 zł swiatebookow.pl
pdf
123,96 zł gandalf.com.pl
pdf
129,00 zł legimi.com
pdf
129,00 zł virtualo.pl

Paweł Borszowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Określenia nieostre i klauzule generalne w prawie podatkowym"