ISBN:9788381077828

Ochrona praw lokatorów i najem lokali mieszkalnych. Komentarz

Autor: Ewa Bończak-Kucharczyk

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 120.08 zł.

Publikacja zawiera komentarz do ustawy o ochronie praw lokatorów i przepisów Kodeksu cywilnego dotyczących najmu oraz analizę ich wzajemnych relacji i zakresu stosowania. Omówiono w niej także przepisy innych ustaw związanych z poruszaną problematyką, w tym ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (dotyczące towarzystw budownictwa społecznego) oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

W opracowaniu autorka obszernie odnosi się do gospodarowania publicznymi zasobami mieszkań oraz przedstawia wskazówki dotyczące ustalania zasad wynajmowania lokali należących do takich zasobów i tworzenia wieloletnich programów gospodarowania mieszkaniowymi zasobami gmin. Wiele uwagi poświęca instytucji eksmisji, zasadom dostarczania pomieszczeń tymczasowych i gospodarowania takimi pomieszczeniami. W książce omówiono także przepisy o najmie okazjonalnym oraz zagadnienia związane z funkcjonowaniem towarzystw budownictwa społecznego i wynajmowaniem przez nie mieszkań.

W trzecim wydaniu komentarza przeanalizowano zmiany wprowadzone m.in. ustawami: z 27.09.2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, dotyczące rozszerzenia możliwości korzystania z najmu okazjonalnego przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą, z 16.12.2015 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, mające na celu zapewnienie najemcom prawa do lokalu zamiennego oraz pokrycie kosztów przeprowadzki w związku z koniecznością remontu lub rozbiórki budynku, który wymaga opróżnienia. W publikacji zawarto ponadto wiele przykładów orzecznictwa sądowego i przegląd wyroków Trybunału Konstytucyjnego, ważnych z punktu widzenia przedstawianej problematyki.

Książka przeznaczona jest dla adwokatów, radców prawnych, sędziów, notariuszy, komorników, a także urzędników gminnych i powiatowych oraz osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych gmin zajmujących się gospodarką mieszkaniową. Będzie pomocnym źródłem wiedzy dla lokatorów, właścicieli i zarządców nieruchomości.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.72 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 130.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
132.20 zł ebuczek.pl
pdf
130.95 zł gandalf.com.pl
pdf
140.62 zł swiatebookow.pl
pdf
142.20 zł zinamon.pl
pdf
  94.80 zł
w programie Nexto Premium
146.94 zł nexto.pl
pdf
148.52 zł ibuk.pl
pdf
158.00 zł legimi.com
pdf
158.00 zł woblink.pl
pdf
158.00 zł virtualo.pl

Ewa Bończak-Kucharczyk - inne e-booki