Poniższy nieoficjalny poradnik do Urban Empire to zbiór cennych porad i wskazówek, które znacznie ułatwią zadania, które czekają na ciebie w toku rozgrywki. Poszczególne rozdziały poradnika zostały poświęcone mechanizmom rządzącym rozgrywką, takim jak: ekonomia, zarządzanie, polityka czy nauka. Wszystkie wspomniane aspekty będą szczegółowo wyjaśnione, a dla każdego z nich znajdziesz tutaj istotne porady, które pozwolą ci samodzielnie ukształtować rozgrywkę w Urban Empire i dopasować jej przebieg do własnego stylu gry.

Poza wspomnianymi aspektami rozgrywki, w niniejszym poradniku znajdziesz opis sterowania, wymagania sprzętowe i osiągnięcia Steam dostępne dla omawianej produkcji. Poradnik jest bogato ilustrowany, a zamieszczone na dołączonych obrazkach oznaczenia pomogą ci sprawnie nawigować w jego treści oraz wskażą najważniejsze elementy interfejsu gry.

Urban Empire od studia Reborn Games to gra strategiczna, która pozwala nam wcielić się w burmistrza miasta. Poczynając od XIX wieku, przez dwa kolejne stulecia naszym zadaniem jest utrzymanie się przy władzy, by przekazać ją swoim potomkom. Aby tego dokonać, musimy nieustannie dbać o rozwój miasta i dobro jego mieszkańców. Poza zarządzaniem jesteśmy członkami gry politycznej, której wynik nierzadko zależy od wizji rozwoju prowadzonej przez nas rodziny czy osobistych cech jej przedstawiciela. Poprzez pięć epok rozwoju cywilizacji musimy stawić czoła rozmaitym wyzwaniom, których wymiar i poziom skomplikowania wzrasta wraz z czasem, jaki utrzymujemy się przy władzy.

Niniejszy poradnik będzie idealnym punktem wyjścia dla graczy, którzy nie mieli dotychczas do czynienia z tego typu grami, a weterani gatunku znajdą tutaj niezbędne informacje, które pomogą im lepiej wdrożyć się w mechaniki rozgrywki.

Poradnik do gry Urban Empire zawiera:

 1. Opis interfejsu i sterowania w grze
 2. Rozdział „Porady ogólne” stanowiący kompendium najważniejszych wskazówek dla efektywnej rozgrywki
 3. Wyjaśnienie podstawowych mechanik rządzących rozgrywką
 4. Wskazówki dotyczące aspektów politycznych, naukowych i ekonomicznych w grze
 5. Wymagania sprzętowe gry i osiągnięcia Steam

Poradnik został opracowany dla gry w wersji 1.1.6.

W poradniku do gry Urban Empire znajdziesz wiele przydatnych porad, które pomogą ci w sprawnym zarządzaniu miastem. Dowiesz się na co warto przeznaczać pieniądze z budżetu, na jakim poziomie utrzymywać podatki czy jak kierować urzędnikami.

Urban Empire - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Rada miasta (Rozgrywka)
 • Dobry start (Podstawy)
 • Głosowanie (Rozgrywka)
 • Interfejs (Podstawy)
 • Sposoby na zwycięstwo (Podstawy)
 • Wymagania sprzętowe (Podstawy)
 • Porady ogólne (Podstawy)
 • Sterowanie (Podstawy)
 • Osiągnięcia Steam (Podstawy)
 • Podstawy