ISBN:9788381160483

Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce

Autor: Tim Marshall

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Opłacalność: 7.6 zł/100 stron

 Świeże i oryginalne spojrzenie na geopolitykę stojącą za dzisiejszymi problemami polityki międzynarodowej.

Przywódcy wszystkich państw i narodów są ograniczeni przez geografię. Ich wybory krępują góry, rzeki, morza i beton. Dlatego, chcąc nadążać za wydarzeniami na świecie, powinniśmy rozumieć ludzi, idee i ruchy społeczne, a dla uzyskania pełnego obrazu musimy również zrozumieć geografię.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Putin ma aż taką obsesję na punkcie Krymu, dlaczego przeznaczeniem Stanów Zjednoczonych było zdobycie statusu supermocarstwa albo dlaczego wpływy Chin wciąż się zwiększają – ta książka da ci odpowiedź na powyższe pytania.

Marshall przygląda się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, by przybliżyć czytelnikowi jeden z najważniejszych czynników wpływających na światową historię. Wskazuje, że pora więcej uwagi poświęcić przedrostkowi „geo-” w słowie geopolityka.

Inteligentne spojrzenie na sposób, w jaki geografia kształtuje wybory światowych przywódców.                                                                                      Gideon Rachman, ft.com

Niewielu korespondentów zagranicznych we współczesnych mediach brytyjskich potrafi przedstawić globalną sytuację polityczną tak jak Tim Marshall... Genialny styl, w jakim wiedza oraz doświadczenie przelane zostały na karty Więźniów geografii, pokazuje, dlaczego w sprawach polityki z głosem Marshalla liczy się cały świat.

 retroculturati.com

Marshall nie obawia się trudnych pytań i odpowiada na nie z błyskotliwą precyzją (…) W coraz bardziej zagmatwanym, chaotycznym i pełnym koneksji świecie Więźniowie geografii to praktyczny, a zarazem zwięzły podręcznik traktujący o geopolityce.                        

Adam LeBor, „Newsweek”

W swej najnowszej książce Marshall rzeczowo i w fascynującym stylu wyjaśnia, dlaczego bez geografii polityka nie może istnieć. Na wyróżnienie zasługuje sposób, w jaki autor potrafi uchwycić psychologię narodów oraz nadać mapom siłę, którą politycy zmuszeni są ujarzmić.

 Dan Lewis, Top Ten Holiday Reads, Stanfords, worldtravelguide.net

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28.58 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 25.88 zł
(dla stałych klientów)
28.75 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.60 zł litres.pl
mobi epub
32.40 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
36.00 zł ibuk.pl
mobi epub
  21.60 zł
w programie Nexto Premium
36.00 zł nexto.pl
mobi epub
36.00 zł empik.pl
mobi epub
36.00 zł
(z kodem prom.)
36.00 zł woblink.pl
mobi epub
36.00 zł virtualo.pl
mobi epub
36.00 zł publio.pl
mobi
32.40 zł zinamon.pl
epub
32.40 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce "