Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”

Autor: Jacek Wegner

Wydawnictwo: Psychoskok

Oszczędzasz: 30%

 

Był rok 1970. Muzeum i pomnik Lenina w Poroninie były jednym z symboli sowieckiej dominacji nad Polską. Znienawidzone i wyśmiewane tkwiły jednak od ćwierć wieku w jednym z najpiękniejszych miejsc kraju.

 

Grupa młodych ludzi uznała na przekór wszystkiemu, że nie będzie biernie znosić tej ingerencji w polskie poczucie wolności. Przygotowali zamach.

Przeszli do historii pod nazwą „Ruch”.

 

 

Od książki Jacka Wegnera trudno się oderwać, bo choć mówi o faktach, które wydarzyły się naprawdę, to jej akcja rozwija się niczym u Toma Clancy’ego, czy Fredericka Forsytha. Gdybyśmy żyli w Ameryce, to w Hollywood powstałby oparty na niej sensacyjny thriller, w którym główne role zagraliby Ryan Gosling i Cameron Diaz…

 

 

W 2013 roku książka została wydana w wersji papierowej.

 

 

Poniżej zamieszczamy opinie znanych osób o książce autorstwa Jacka Wegnera pt. „Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”.”

 

 

Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu” to wspaniała książka! Jacek Wegner z powodzeniem wypełnia kolejną zapomnianą kartę naszych dziejów, opowiadając o tych, którzy w czasie głębokiej komuny i rzekomo opozycyjnych rozważań o reformowaniu partii, zdecydowali się zakwestionować ideologiczne podstawy systemu, dążąc otwarcie do uwolnienia Polski z komunizmu i sowieckiej okupacji. Chwała bohaterom z „Ruchu”, chwała autorowi!

 

Sławomir Cenckiewicz, historyk

 

 

Książka Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”jest niezwykła. Zostanie okrzyknięta książką roku lub bezczelnie wpuszczona do kanału zapomnienia. Autor opowiada bowiem o działalności „Ruchu”, organizacji niepodległościowej z lat 60., której przywódcy zostali ujęci przez SB. Nie wszyscy z nich zdali wówczas swój życiowy egzamin.

 

Ta książka to także świadectwo, że prawda i tak zwycięży. Życzę bohaterom tej pracy, by przeszli tę samą drogę po raz wtóry – tym razem wszyscy tak samo mężnie.

 

Jan Żaryn, historyk

 

 

Ludzi z „Ruchu”, którzy chcieli kiedyś dokonać zniszczenia pomnika Lenina w Poroninie, znamy dziś z pierwszych stron gazet i z programów telewizyjnych. Ta książka opowiada o ich młodości, o najtrudniejszej próbie, którą niestety nie wszyscy zdołali przejść. Pokazuje również, i to jest w niej chyba najciekawsze, kulisy operacji Służby Bezpieczeństwa, metody śledcze, które pozwoliły rozpracować ich organizację i nie dopuścić do zamachu. Czyta się ją z zapartym tchem. Gorąco polecam!

 

Józef Jurecki, dziennikarz

 

Mało jest książek, które są jednocześnie tak realistyczne i tak zaskakujące.

Jacek Wegner opowiada o tajnych służbach, miłości i zdradzie, dramatycznych ludzkich losach, które łamie przemoc totalitarnego państwa. Naprawdę warto przeczytać.

 

Artur Dmochowski, publicysta

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 18,83

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
18,83 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 19,02 zł
(dla stałych klientów)
21,13 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub pdf
21,52 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub pdf
  16,14 zł
w programie Nexto Premium
25,55 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub pdf
25,56 zł publio.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
26,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub pdf
26,90 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
21,18 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
16,90 zł
(z kodem prom.)
26,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
26,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
21,50 zł zinamon.pl
bez DRM epub
21,50 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
21,50 zł zinamon.pl

Jacek Wegner - inne e-booki

E-booki podobne do "Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”"