ISBN:9788381191531

Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”

Autor: Jacek Wegner

Wydawnictwo: Psychoskok

Oszczędzasz: 50%

 

Był rok 1970. Muzeum i pomnik Lenina w Poroninie były jednym z symboli sowieckiej dominacji nad Polską. Znienawidzone i wyśmiewane tkwiły jednak od ćwierć wieku w jednym z najpiękniejszych miejsc kraju.

 

Grupa młodych ludzi uznała na przekór wszystkiemu, że nie będzie biernie znosić tej ingerencji w polskie poczucie wolności. Przygotowali zamach.

Przeszli do historii pod nazwą „Ruch”.

 

 

Od książki Jacka Wegnera trudno się oderwać, bo choć mówi o faktach, które wydarzyły się naprawdę, to jej akcja rozwija się niczym u Toma Clancy’ego, czy Fredericka Forsytha. Gdybyśmy żyli w Ameryce, to w Hollywood powstałby oparty na niej sensacyjny thriller, w którym główne role zagraliby Ryan Gosling i Cameron Diaz…

 

 

W 2013 roku książka została wydana w wersji papierowej.

 

 

Poniżej zamieszczamy opinie znanych osób o książce autorstwa Jacka Wegnera pt. „Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”.”

 

 

Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu” to wspaniała książka! Jacek Wegner z powodzeniem wypełnia kolejną zapomnianą kartę naszych dziejów, opowiadając o tych, którzy w czasie głębokiej komuny i rzekomo opozycyjnych rozważań o reformowaniu partii, zdecydowali się zakwestionować ideologiczne podstawy systemu, dążąc otwarcie do uwolnienia Polski z komunizmu i sowieckiej okupacji. Chwała bohaterom z „Ruchu”, chwała autorowi!

 

Sławomir Cenckiewicz, historyk

 

 

Książka Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”jest niezwykła. Zostanie okrzyknięta książką roku lub bezczelnie wpuszczona do kanału zapomnienia. Autor opowiada bowiem o działalności „Ruchu”, organizacji niepodległościowej z lat 60., której przywódcy zostali ujęci przez SB. Nie wszyscy z nich zdali wówczas swój życiowy egzamin.

 

Ta książka to także świadectwo, że prawda i tak zwycięży. Życzę bohaterom tej pracy, by przeszli tę samą drogę po raz wtóry – tym razem wszyscy tak samo mężnie.

 

Jan Żaryn, historyk

 

 

Ludzi z „Ruchu”, którzy chcieli kiedyś dokonać zniszczenia pomnika Lenina w Poroninie, znamy dziś z pierwszych stron gazet i z programów telewizyjnych. Ta książka opowiada o ich młodości, o najtrudniejszej próbie, którą niestety nie wszyscy zdołali przejść. Pokazuje również, i to jest w niej chyba najciekawsze, kulisy operacji Służby Bezpieczeństwa, metody śledcze, które pozwoliły rozpracować ich organizację i nie dopuścić do zamachu. Czyta się ją z zapartym tchem. Gorąco polecam!

 

Józef Jurecki, dziennikarz

 

Mało jest książek, które są jednocześnie tak realistyczne i tak zaskakujące.

Jacek Wegner opowiada o tajnych służbach, miłości i zdradzie, dramatycznych ludzkich losach, które łamie przemoc totalitarnego państwa. Naprawdę warto przeczytać.

 

Artur Dmochowski, publicysta

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 13.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 12.11 zł
(dla stałych klientów)
13.45 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
  8.88 zł
w programie Nexto Premium
14.80 zł nexto.pl
mobi epub pdf
18.83 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
20.98 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
21.50 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
22.35 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
23.94 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
26.90 zł publio.pl
mobi epub
20.18 zł litres.pl
mobi epub
26.90 zł empik.pl
mobi epub
26.90 zł woblink.pl
mobi epub
26.90 zł virtualo.pl
mobi
21.50 zł zinamon.pl
epub
21.50 zł zinamon.pl
pdf
21.50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Zamach na Lenina. Krótka historia „Ruchu”"