Lenin. Dyktator

Autor: Victor Sebestyen

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 624

Opłacalność: 7.98 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Lenin wymyka się schematom, którym podlegali wszyscy późniejsi dyktatorzy. Nie działał wyłącznie za pomocą terroru. Pod wieloma względami był fenomenem politycznym, demagogiem, szafującym obietnicami bez pokrycia, kłamstwami i wyznającym prostą zasadę, że cel uświęca środki. Nie był sadystą, szaleńcem ani nawet fanatykiem. Przedkładał taktykę nad doktrynalną czystość i potrafił diametralnie zmieniać zdanie, gdy było to opłacalne. W kontaktach osobistych uprzejmy dżentelmen z wyższej klasy średniej, nigdy nie zakładał mundurów ani nie pytał o szczegóły śmierci ofiar, które miały dla niego jedynie wymiar liczbowy. Stworzył system oparty na idei, że terror jest usprawiedliwiony wyższymi racjami, który został następnie udoskonalony przez Stalina. Pragnął władzy i pragnął zmienić świat. Osiągnął jedno i drugie. Bolszewicki przewrót 1917 roku postawił świat na głowie, a jeszcze sto lat później Rosja i wiele innych krajów pozostaje pod przemożnym wpływem komunizmu.

Biografia Lenina autorstwa Victora Sebestyena to nie tylko wnikliwe studium dyktatury. To także – a może przede wszystkim – głęboki, intymny portret człowieka odpowiedzialnego za największy horror ludzkości.

Victor Sebestyen - brytyjski dziennikarz pochodzenia węgierskiego. Pracował m.in. dla "London Evening Standard", "The Times", "Daily Mail" i "Newsweeka". Jako zagraniczny korespondent opisywał upadek komunizmu i wojnę w Jugosławii. Jest autorem książki poświęconej węgierskiemu powstaniu 1956 r. i upadkowi sowieckiego imperium w 1989 r.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.35 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 49,79

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 44,81 zł
(dla stałych klientów)
49,79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
50,01 zł gandalf.com.pl
mobi epub
53,09 zł ibuk.pl
mobi epub
56,88 zł ravelo.pl
mobi epub
56,88 zł swiatebookow.pl
mobi epub
57,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
63,20 zł virtualo.pl
mobi epub
63,20 zł legimi.com
mobi epub
63,20 zł publio.pl
mobi
56,90 zł zinamon.pl
epub
56,90 zł zinamon.pl