ISBN:9788381238953

To, co najlepsze. Tom 2

Autor: Harlan Ellison

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 816

Opłacalność: 4.8 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 37.90 zł.

Oszczędzasz: 30%

Stylem Harlana Ellisona zachwycają się miliony czytelników na świecie, w tym sam Stephen King, który w "Danse macabre" wspomina, że "styl prozy Ellisona fascynuje […] uczucie grozy wyrasta z wizji jaskrawej niesprawiedliwości, a antidotum na nią okazuje się najczęściej ludzka zdolność bohaterów do przezwyciężania niesprzyjających okoliczności albo, w najgorszym razie, godzenia się z nimi”. Jednak w Polsce Ellison pozostaje mniej znany.

"To, co najlepsze. Tom 2" to gratka dla tych, którzy nigdy nie mieli szansy poznać dzieł autora i wspaniała okazja dla dawnych wielbicieli, by ponownie zagłębić się w jego nietuzinkowy, surrealistyczny świat.

Harlan Ellison jest mistrzem gatunku, opowiada o odwadze, etyce, przyjaźni, miłości i nieustępliwości. Nie stroni od przemocy, bólu, radości i smutku – nie boi się zadawać trudnych pytań na tematy istotne dla każdego z nas.

Wspólnym mottem jego dzieł jest: „im więcej wiesz, tym więcej możesz zdziałać. Czy też, jak to ujął Pasteur, »przypadek preferuje umysł, który jest do tego przygotowany«” (H. Ellison w liście do Stephena Kinga, "Danse macabre").

Wyruszcie w tę podróż pełną przygód, która zmieni wasze postrzeganie świata i skłoni do zastanowienia się nad istotą człowieczeństwa.

Harlan jest gigantem wśród ludzi pod względem odwagi, waleczności, wymowy, dowcipu, czaru, inteligencji – pod każdym względem, oprócz wzrostu.

Isaac Asimov we wstępie do "Niebezpiecznych wizji"

Harlan Ellison – został nazwany przez "Washington Post" jednym z wielkich żyjących amerykańskich autorów opowiadań. W swojej niemal siedemdziesięcioletniej karierze zdobył więcej nagród niż jakikolwiek inny żyjący twórca fantastyki. Ellison napisał lub zredagował ponad sto książek, ponad tysiąc siedemset opowiadań, esejów, artykułów i felietonów, ponad dwadzieścia scenariuszy telewizyjnych i kilkanaście filmowych. Otrzymał m.in. jedenaście Nagród Hugo, pięć Bram Stoker Award, cztery Nebule, jest dwukrotnym laureatem Nagrody Edgara. Ellison został także wyróżniony prestiżowym tytułem Wielkiego Mistrza przez Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Damon Knight Memorial Grand Master Award). Zmarł w czerwcu 2018 roku.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 39.13 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
39.13 zł inverso.pl
mobi epub
41.93 zł ibuk.pl
mobi epub
od 38.74 zł
(dla stałych klientów)
43.04 zł ebookpoint.pl
mobi epub
44.93 zł gandalf.com.pl
mobi epub
50.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  27.95 zł
w programie Nexto Premium
51.99 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
55.90 zł legimi.com
mobi epub
55.90 zł woblink.pl
mobi epub
55.90 zł publio.pl
mobi epub
55.90 zł virtualo.pl

Harlan Ellison - inne e-booki

E-booki podobne do "To, co najlepsze. Tom 2"