ISBN:9788381248815

Ile jest nauki w nauce?

Autor: Hubert Izdebski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Książka ma charakter postdyscyplinarny. Stanowi próbę zachęcenia do refleksji nad przemianami współczesnej nauki. Zarazem jest to głos w debacie nad proponowanymi zmianami w ustawodawstwie dotyczącym szkolnictwa wyższego i nauki. Uwzględnia zarówno aktualny stan prawny obowiązujący w Polsce, w tym projekt ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce („ustawa 2.0”, „konstytucja nauki”), jak i ogromna liczbę publikacji z zakresu naukoznawstwa, uznanych na arenie międzynarodowej.

Autor podzielił swoje rozważania na trzy części, w których zawarł:

dociekania nad, dyskutowaną co najmniej od XIX w., naukowością nauki prawa; odniesienia nauki prawa do innych nauk społecznych i humanistycznych oraz innych obszarów wiedzy naukowej w kontekście społecznych uwarunkowań funkcjonowania współczesnej nauki; ogólne uwagi o nauce i naukowości, z których wynika potrzeba maksymalnego zachowywania tradycyjnych wartości nauki, w szczególności wartości etycznych.

Adresaci: Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona osób związanych z nauką, m.in. pracowników naukowych różnych specjalności, osób zainteresowanych filozofią nauki oraz ogólnymi problemami prawoznawstwa.

Przeczytaj wywiad z autorem >>>

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 49.51 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
49.73 zł ebuczek.pl
mobi epub
49.73 zł ebuczek.pl
pdf
49.51 zł gandalf.com.pl
pdf
51.92 zł ibuk.pl
pdf
53.10 zł zinamon.pl
pdf
59.00 zł swiatebookow.pl
pdf
59.00 zł litres.pl

Hubert Izdebski - inne e-booki