ISBN:9788381249546

Gospodarka leśna i trwale zrównoważona gospodarka leśna w prawie polskim

Autor: Bartosz Rakoczy

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

W książce zostały wyjaśnione przede wszystkim pojęcia „gospodarka leśna” i „trwale zrównoważona gospodarka leśna”, a także ich wzajemne relacje. Ustalenia terminologiczne pozwalają na szczegółową analizę poszczególnych zasad, przy czym omawiana problematyka jest konfrontowana z prawem podatkowym i prawem karnym. Rozważania obejmują również problematykę konstytucyjną – zwłaszcza jeśli chodzi o ocenę rozwiązań normatywnych nakładających na właścicieli lasu określone obowiązki.

Autor uwzględnia zmiany wprowadzone m.in. przez ustawy:

z 16 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym, z 10 lutego 2017 r. – o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa wraz z przepisami wprowadzającymi tę ustawę, z 6 marca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Adresaci: Publikacja jest przeznaczona zarówno dla prawników-praktyków (adwokatów, radców prawnych, sędziów, notariuszy oraz prokuratorów), jak i pracowników administracji rządowej oraz samorządowej ze względu na praktyczne znaczenie gospodarki leśnej i trwale zrównoważonej gospodarki leśnej w kontekście ograniczenia prawa własności. Będzie też przydatna na wydziałach prawa i administracji oraz leśnictwa i nauk leśnych. Można ją polecić jako podręcznik podstawowy z wykładu Prawo leśne.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.37 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 68.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
71.39 zł ebuczek.pl
pdf
68.00 zł ibuk.pl
pdf
71.33 zł gandalf.com.pl
pdf
76.50 zł zinamon.pl
pdf
85.00 zł swiatebookow.pl

Bartosz Rakoczy - inne e-booki