ISBN:9788381251976

Siódma Plaga. Cykl Sigma Force. Tom 12

Autor: James Rollins

Seria wydawnicza: Sigma Force, część 12.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Stron: 480

Opłacalność: 5.37 zł/100 stron

KOKTAJL KRYMINAŁU, THRILLERA HISTORYCZNEGO I POWIEŚCI PRZYGODOWEJ

James Rollins, odkrywa zapisane na kartach Biblii pradawne zagrożenie dla współczesnego świata.

JEŚLI BIBLIJNE PLAGI RZECZYWIŚCIE SPADŁY NA EGIPT, CZY ÓWCZESNY KATAKLIZM MÓGŁBY SIĘ POWTÓRZYĆ WSPÓŁCZEŚNIE, NA GLOBALNA SKALĘ?

Dwa lata po swoim zniknięciu na sudańskiej pustyni profesor Harold McCabe, lider brytyjskiej ekspedycji archeologicznej, odnajduje się nieoczekiwanie. Pogrążony jest jednak w szaleństwie i umiera zanim zdoła opowiedzieć, co go spotkało. Sprawa robi się jeszcze bardziej tajemnicza, gdy sekcja zwłok ujawnia, że ktoś zaczął mumifikować ciało profesora, kiedy ten jeszcze żył.

Zwłoki McCabe’a zostają wysłane do Londynu w celu dalszych badań, tymczasem niepokojące wieści nadciągają z Egiptu. Zespół medyczny, który badał ciało profesora, zapadł na nieznaną chorobę, która szybko rozprzestrzenia się w Kairze. Obawiając się najgorszego, współpracownik profesora zwraca się o pomoc do swojego długoletniego przyjaciela: Paintera Crowe'a, dyrektora Sigma Force. Rzecz jest poważna, ponieważ profesor McCabe wyruszył na pustynię, szukając dowodu na prawdziwość opowieści o dziesięciu plagach Mojżesza. W miarę narastania pandemii pojawia się coraz więcej pytań.

Czy biblijna historia znów się powtarza?

Zanim jednak dyrektor Crowe zdoła podjąć jakiekolwiek działania, pojawia się tajemnicza grupa zabójców, która zaciera wszelkie ślady. Ciało procesora zostaje wykradzione, a jego dom spalony. Sigma Force musi zwrócić się o pomoc do jedynej córki archeologa. Przeszukując pozostałości po badaniach ojca, Jane McCabe odkrywa zagadkowe związki pomiędzy, ostatnimi niepokojącymi wydarzeniami, a tajemniczą podróżą Marka Twaina, genialnymi wynalazkami Nikoli Tesli i przygodami słynnego podróżnika, Henry'ego Morgana Stanleya.

Aby rozwikłać tajemnicę sprzed tysiącleci, dyrektor Crowe i komandor Grayson Pierce wyruszają na przeciwległe krańce globu. Jeden z nich rozpocznie wyprawę na zadżumionych ulicach Kairu by dotrzeć do starożytnego grobowca pogrzebanego pod rozgrzanymi piaskami Sudanu; drugi zaryzykuje życie wszystkich, których kocha, aby powstrzymać szalonego geniusza zamkniętego w odległym arktycznym kompleksie inżynieryjnym. Zagrożenie ze starożytności nabiera realnych kształtów dzięki współczesnej nauce; w miarę jak pogłębia się globalny chaos, agenci Sigma Force zdają sobie sprawę, że ostatnia plaga zdziesiątkuje ludzkość.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 25.77 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 23.19 zł
(dla stałych klientów)
25.77 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.84 zł ibuk.pl
mobi epub
27.46 zł vagabook.pl
mobi epub
27.50 zł ebuczek.pl
mobi epub
27.76 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.75 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
32.30 zł virtualo.pl
mobi epub
32.30 zł empik.pl
mobi epub
32.30 zł woblink.pl
mobi epub
  19.38 zł
w programie Nexto Premium
32.30 zł nexto.pl
mobi epub
32.30 zł publio.pl
mobi epub
32.30 zł litres.pl
mobi
29.10 zł zinamon.pl
epub
29.10 zł zinamon.pl

James Rollins - inne e-booki

Sigma Force - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Siódma Plaga"