Administracyjnoprawne instrumenty realizacji zamówienia publicznego

Autor: Krzysztof Horubski

Wydawnictwo: C.H. Beck

W monografii zostały scharakteryzowane podstawowe instrumenty administracyjne właściwe etapowi realizacji zamówienia publicznego. Do instrumentów tych zaliczono: ograniczenia przedmiotowych oraz podmiotowych zmian umów o zamówienia; nakaz dochodzenia roszczeń z tych umów; kontrolę zarządczą wykonywania zamówień; odpowiednie postacie odpowiedzialności administracyjnej. Analiza szczegółowych problemów pracy ma miejsce na tle rozważań o usytuowaniu prawa zamówień publicznych w ramach podstawowego dwupodziału systemu prawa (prawo publiczne – prawo prywatne), a także o przeprowadzaniu w samym prawie zamówień podziału gałęziowego prawa.

Za w pełni zasadną należy uznać przyjętą przez Autora koncepcję szczególnego potraktowania administracyjnoprawnych instrumentów wpływu organów państwa na obszar realizacji zamówień publicznych, bowiem daje się zauważyć deficyt refleksji naukowej dotyczącej publicznoprawnej charakterystyki tego obszaru. Koncepcja ta zakłada wyodrębnienie (...) instrumentów, znajdujących zastosowanie już po zawarciu umowy w sprawie zamówienia (…) i Autor zasadnie zauważa przy tym, że ograniczanie badań naukowych wyłącznie do sfery wykonywania zobowiązań cywilnoprawnych przez strony umowy byłoby niedopuszczalnym uproszczeniem tego zagadnienia badawczego.

dr hab. Ewa Przeszło, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Monografia powinna znaleźć się w kręgu zainteresowania nie tylko pracowników naukowych oraz studentów, ale także uczestników rynku zamówień publicznych, ze względu na liczne odniesienia do praktyki korzystania z odnośnych instrumentów prawnych.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.73 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 133,06

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
133,06 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
od 129,29 zł
(dla stałych klientów)
143,65 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
152,10 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
160,50 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
  101,40 zł
w programie Nexto Premium
160,55 zł nexto.pl
bez DRM pdf
160,55 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
169,00 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
169,00 zł legimi.com

E-booki podobne do "Administracyjnoprawne instrumenty realizacji zamówienia publicznego"