ISBN:9788381297554

Netflix. To się nigdy nie uda

Autor: Marc Randolph

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN

Stron: 424

Opłacalność: 7.71 zł/100 stron

Oszczędzasz: 27%

Idea, wiara i przekonanie. Opowieść o tym, jak powstawał Netflix

Dawno, dawno temu na rynku królowały stacjonarne wypożyczalnie filmów. Wszyscy naliczali kary za przetrzymywanie kaset, o streamingu wideo nikt jeszcze nie słyszał, a upowszechnienie się technologii DVD wydawało się równie bliskie, co wprowadzenie latających deskorolek. Tak właśnie wyglądał świat w 1997 roku, kiedy Marc Randolph wpadł na pewien pomysł: wykorzystać internet do wypożyczania filmów DVD. Razem z Reedem Hastingsem, głównym inwestorem, założył firmę, a sam objął fotel dyrektora generalnego.

Teraz, przy blisko 170 milionach subskrybentów, triumf Netflixa wydaje się czymś oczywistym, ale na początku niewielu wierzyło w ten rewolucyjny start-up, a na każdym kroku czaiły się przeszkody. Marc Randolph, który musiał przekonać własną matkę do zainwestowania w swój biznes, walczyć z padającymi serwerami w dniu uruchomienia serwisu, a nawet zachęcać Blockbustera do przejęcia firmy, teraz pokazuje, jak każdy wytrwały, obdarzony intuicją i determinacją człowiek może zmienić świat – nawet jeśli wszyscy wokół mówią, że to się uda.

Ta książka jest nie tylko opowieścią z pierwszej ręki o początkach legendarnego przedsiębiorstwa. To także odpowiedź na fundamentalne pytania o podejmowanie ryzyka tak w interesach, jak i w życiu prywatnym: Jak zacząć? Jak przetrwać rozczarowanie i klęskę? Jak poradzić sobie z sukcesem? Czym w ogóle jest sukces?

Od pomysłu, przez budowanie zespołu, aż po świadomość, kiedy należy odpuścić. Netflix. To się nigdy nie uda jest nie tylko doskonałą przypowieścią o spełnianiu marzeń, ale też jedną z najbardziej spektakularnych i mądrych lekcji przedsiębiorczości.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 32.70 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 29.57 zł
(dla stałych klientów)
32.85 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  20.24 zł
w programie Nexto Premium
33.74 zł nexto.pl
mobi epub
34.20 zł publio.pl
mobi epub
35.43 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35.99 zł sqn_store.pl
mobi epub
40.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
44.99 zł virtualo.pl
epub
44.99 zł
(z kodem prom.)
44.99 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Netflix. To się nigdy nie uda"