Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Coraz bardziej samodzielny maluch intensywnie rozwija się fizycznie, emocjonalnie i społecznie.
Nie ma niezawodnych recept wychowawczych skutecznych wobec każdego dziecka. Można jednak mądrzej i efektywnie wpływać na jego rozwój poprzez zrozumienie mechanizmów odpowiadających za postępowanie dziecka na różnych etapach jego rozwoju.

Z poradnika dowiesz się m.in.:
– jak zmienia się dziecko między trzecim a siódmym rokiem życia,
– jak się nie dać „małemu despocie”,
– jak zabawa wpływa na rozwój malucha,
– czy edukacja przedszkolna jest korzystniejsza od domowej,
– dlaczego dzieci zmyślają,
– czy warto uczyć dzieci wartości pieniądza,
– jakie korzyści i zagrożenia stwarzają urządzenia cyfrowe,
– jak budować poczucie własnej wartości dziecka i nauczyć je samodzielności.

O autorkach ebooka „Przedszkolak. Wielki mały człowiek”:
Aleksandra Piotrowska – doktor psychologii. Emerytowany pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje  z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, a w latach 2008–2018 była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej pełniąc rolę eksperta w kontaktach z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowa czytelniczka literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwojga dzieci i babcia trojga wnucząt.

Irena A. Stanisławska – dziennikarka. Zaprasza do rozmowy cenionych psychologów, by dzielili się swoją wiedzą. Współautorka m.in. takich książek jak: • Moje dziecko cz. 1 i cz. 2 (z Dorotą Zawadzką), • Być lekarzem. być pacjentem (z Wojciechem Eichelbergerem), • Jak wychować dziecko, psa, kota…i faceta (z Dorotą Sumińską i Dorotą Krzywicką), • Oswoić narkomana, • Pułapki przyjemności, • Toksyczna matka (z Robertem Rutkowskim), • Między nami samicami (z Aleksandrą Piotrowską i Dorotą Sumińską), • Jak tu nie zwariować (z psychiatrą Edwardem Krzemińskim).

„Przedszkolak. Wielki mały człowiek” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.