ISBN:9788381372862

Ceny transferowe

Autor: Mariusz Makowski

Wydawnictwo: INFOR

Oszczędzasz: 22%

Polityka cen transferowych zgodna z przepisami prawnymi ma olbrzymie znaczenie – zarówno dla organów podatkowych, jak i dla podatników.

Książka w praktyczny sposób przedstawia obowiązki nałożone na podmioty powiązane, a następnie „krok po kroku” opisuje tworzenie dokumentacji dla różnego rodzaju transakcji. Uwzględnia zmiany obowiązujące od 2018 r., które dotyczą m.in.:

● podmiotów zobowiązanych do płacenia podatku od dochodów uzyskiwanych za pośrednictwem zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC);

● podmiotów wchodzących w skład największych grup kapitałowych zobowiązanych do składania raportów CBC (country by country report);

● przesłanek wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów części wydatków związanych z nabyciem usług czy świadczeń niematerialnych od podmiotu powiązanego;

● wydłużenia terminów sporządzania dokumentacji w sprawie cen transferowych.

Autor wyjaśnia, kiedy podmioty są uważane za powiązane, a co za tym idzie – zobowiązane do przestrzegania przepisów w zakresie cen transferowych. Opisuje również, w jaki sposób organy podatkowe badają, czy warunki transakcji między podmiotami powiązanymi odpowiadają warunkom rynkowym, i jakie działania podejmują, gdy wykorzystywanie powiązań prowadzi do zaniżania podatku dochodowego.

Zasadniczą częścią książki jest warsztat pisania dokumentacji podatkowej transakcji między podmiotami powiązanymi. Wiele praktycznych wskazówek pokazuje, jak tworzyć dokumentację do różnego rodzaju transakcji – sprzedaży towarów, usług, pożyczek.

To przystępne i wyczerpujące opracowanie pomoże w pracy specjalistom z działów księgowości i biur rachunkowych. Zainteresuje też głównych księgowych i dyrektorów finansowych oraz osoby merytorycznie odpowiedzialne za strategie biznesowe i optymalizacje podatkowe w spółkach.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.44 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 61.97 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
61.97 zł gandalf.com.pl
pdf
62.16 zł ebuczek.pl
pdf
od 57.02 zł
(dla stałych klientów)
63.36 zł ebookpoint.pl
pdf
od 9.90 zł
(dostęp online)
67.32 zł ibuk.pl
pdf
67.61 zł legimi.com
pdf
67.61 zł virtualo.pl
pdf
71.30 zł zinamon.pl
pdf
  47.52 zł
w programie Nexto Premium
73.66 zł nexto.pl
pdf
79.20 zł publio.pl
pdf
79.20 zł litres.pl
pdf
99.00 zł woblink.pl

Mariusz Makowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Ceny transferowe"