Sprawozdawczość budżetowa w praktyce

Autor: Krystyna Gąsiorek

Wydawnictwo: INFOR

Oszczędzasz: 22%

 

Autorka szczegółowo omawia wszystkie sprawozdania budżetowe zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej, począwszy od zasad ich sporządzania, przez terminy składania, podmioty odpowiedzialne, aż po zasady składania korekt.

Całość opatrzona jest ciekawymi przykładami występujących w jednostkach operacji gospodarczych wraz ze wskazaniem ich właściwego ujęcia w poszczególnych sprawozdaniach.

W związku z tym, że przy sporządzaniu sprawozdań budżetowych popełnianych jest wiele nieprawidłowości – zarówno w jednostkach państwowych, jak i samorządowych – w opracowaniu przedstawiono najczęściej występujące nieprawidłowości ze szczególnym uwzględnieniem zapisów instrukcji, jak prawidłowo dane powinny być wykazane.

Ponadto w publikacji znaleźć można odpowiedzi na ponad sześćdziesiąt najczęściej zadawanych pytań o sprawozdania budżetowe w zakresie budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego. Autorka wyjaśnia m.in.:

Czy powiat powinien wykazać w sprawozdaniu Rb-NDS za II kwartał 2018 r. kredyt bankowy zaciągnięty w kwietniu 2018 r. na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego, a spłacony w czerwcu 2018 r.?

Czy jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek sporządzać sprawozdania zbiorcze Rb-27S i Rb-28S w okresach miesięcznych, w których sprawozdania nie są przekazywane za pośrednictwem regionalnej izby obrachunkowej do Ministerstwa Finansów?

Czy w sprawozdaniu Rb-27S w kolumnie 10 należy wykazywać należności pozostałe do zapłaty, w tym zaległości netto oraz roszczenia sporne, które są dochodzone na drodze sądowej?

Publikacja stanowi doskonałe narzędzie do codziennej pracy kierowników jednostek, skarbników, głównych księgowych, a przede wszystkim pracowników działów księgowości wszystkich jednostek sektora finansów publicznych sporządzających sprawozdania budżetowe. Znaleźć tutaj można szczegółowe omówienie wszystkich sprawozdań budżetowych wraz z praktycznymi przykładami oraz wypełnionymi wzorami sprawozdań.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.88 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 124,13

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 111,72 zł
(dla stałych klientów)
124,13 zł ebookpoint.pl
pdf
124,18 zł vagabook.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
127,36 zł ibuk.pl
pdf
133,18 zł gandalf.com.pl
pdf
143,28 zł ravelo.pl
pdf
143,28 zł swiatebookow.pl
pdf
143,30 zł zinamon.pl
pdf
  95,52 zł
w programie Nexto Premium
151,24 zł nexto.pl
pdf
149,20 zł
(z kodem prom.)
159,20 zł woblink.pl
pdf
159,20 zł legimi.com
pdf
159,20 zł virtualo.pl
pdf
159,20 zł publio.pl

Krystyna Gąsiorek - inne e-booki

E-booki podobne do "Sprawozdawczość budżetowa w praktyce"