ISBN:9788381373630

Rachunkowość w oświacie

Autor: Magdalena Grotkiewicz, Renata Niemiec

Wydawnictwo: INFOR

Oszczędzasz: 31%

Specyfika wymagań wobec rachunkowości jednostek oświatowych sprawia, że osoby zajmujące się finansami tych podmiotów nierzadko borykają się z trudnościami i poszukują specjalistycznej i aktualnej informacji na ten temat. „Rachunkowość w oświacie” wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu.
Jednostki oświatowe należące do sektora finansów publicznych zobowiązane są do prowadzenia rachunkowości na zasadach określonych w ustawie z 29 września 1994 r. o rachunkowości, z uwzględnieniem szczególnych uregulowań wynikających z ich przynależności do sektora finansów publicznych, zawartych w ustawie z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych i wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych.
Przepisy te zobowiązują jednostki oświatowe do posiadania właściwej dokumentacji regulującej gospodarkę finansową jednostki, opisującej zasady rachunkowości obowiązujące w jednostce, w tym zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Podstawowym aktem wykonawczym, który determinuje zasady ewidencji księgowej w jednostkach oświatowych, jest rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej.
W publikacji przedstawiono pełny zakres spraw związanych z rachunkowością szkół i placówek. Tematyka ta obejmuje:
• gospodarkę finansową jednostek oświatowych (m.in. plan finansowy, wydzielony rachunek dochodów),
• szczególne zasady rachunkowości dla tych jednostek,
• zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych,
• ewidencję typowych zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych.
W książce zostały także omówione obowiązki wynikające z regulacji prawnych, w tym obowiązki sprawozdawcze w państwowych jednostkach budżetowych i jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego, jakimi są jednostki oświatowe (szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe). Ponadto zostały przedstawione zasady sporządzania sprawozdań budżetowych, terminy sprawozdawcze oraz zakres informacji wynikający ze sporządzanych sprawozdań

 

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.70 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 87.74 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
127.20 zł litres.pl
mobi epub
98.57 zł ebuczek.pl
pdf
87.74 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
89.04 zł ibuk.pl
pdf
od 91.58 zł
(dla stałych klientów)
101.76 zł ebookpoint.pl
pdf
103.15 zł swiatebookow.pl
pdf
114.50 zł zinamon.pl
pdf
127.19 zł publio.pl
pdf
  76.32 zł
w programie Nexto Premium
127.20 zł nexto.pl
pdf
127.20 zł woblink.pl
pdf
127.20 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Rachunkowość w oświacie"