ISBN:9788381373722

Blokada rachunku na zlecenie szefa KAS

Autor: Ewa Sławińska

Wydawnictwo: INFOR

Oszczędzasz: 20%

Publikacja w przejrzysty i uporządkowany sposób przedstawia zasady działania środka prewencyjnego, jakim dysponuje Szef Krajowej Administracji Skarbowej, tj. blokady rachunku bankowego. Opracowanie zawiera też instrukcję dla każdego właściciela rachunku, który jest taką blokadą zagrożony. Instrukcja krok po kroku przeprowadza posiadacza rachunku przez procedurę obowiązującą w przypadku blokady.

Szef KAS może dokonywać blokady rachunków tzw. podmiotów kwalifikowanych – przede wszystkim przedsiębiorców – gdy istnieje podejrzenie, że są one wykorzystywane do wyłudzeń skarbowych. Rachunki można zablokować na 72 godziny z możliwością przedłużenia blokady do 3 miesięcy. Prawo do blokowania rachunków przedsiębiorców przysługuje Szefowi KAS od 30 kwietnia 2018 r., ale z dniem 22 sierpnia 2018 r. ustawodawca postanowił zaostrzyć obowiązujące w tym zakresie przepisy.

Niniejsza publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone w przepisach o blokadzie rachunków bankowych z dniem 22 sierpnia 2018 r. Co istotne dla właścicieli rachunków, nie są to zmiany korzystne, ponieważ ograniczają prawo do zaskarżenia działań Szefa KAS dokonywanych w ramach przepisów o blokadzie rachunków.

Publikacja zawiera również treść obowiązujących przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa regulujących procedury związane z blokadą rachunków bankowych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 7.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 7.13 zł
(dla stałych klientów)
7.92 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
7.92 zł ibuk.pl
pdf
8.41 zł gandalf.com.pl
pdf
8.45 zł legimi.com
pdf
8.45 zł virtualo.pl
pdf
8.90 zł zinamon.pl
pdf
9.90 zł woblink.pl
pdf
9.90 zł publio.pl

Ewa Sławińska - inne e-booki

E-booki podobne do "Blokada rachunku na zlecenie szefa KAS"