ISBN:9788381390064

Irlandczyk (Słyszałem, że malujesz domy...)

Autor: Charles Brandt

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 400

Opłacalność: 6.2 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Książka stała się podstawą filmu w reżyserii laureata Oscara, Martina Scorsese.

W rolach głównych występują zdobywcy Oscarów: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Anna Paquin oraz nominowany do Oscara Harvey Keitel. Twórca scenariusza to również laureat Oscara, Steven Zaillian.

Irlandczyk to epicka saga o zorganizowanej przestępczości w powojennej Ameryce widziana oczami Franka Sheerana, weterana II wojny światowej, specjalisty od szemranych interesów i zabójcy na zlecenie, który pracował dla mafijnego bossa Russella Bufalino.

Obejmująca kilkadziesiąt lat opowieść Sheerana wyjaśnia jedną z największych nierozwiązanych wcześniej zagadek w dziejach Ameryki historię zniknięcia przywódcy związkowego Jimmyego Hoffy. Jest to także podróż po korytarzach zorganizowanej przestępczości. Odsłania jej mechanizmy, walkę o wpływy, animozje i powiązania z amerykańską polityką. W hierarchii półświatka Sheeran wspiął się tak wysoko, że w ramach wytoczonego procesu przeciwko Komisji Syndykatu Cosa Nostry, rząd Stanów Zjednoczonych wymienił go jako jedną z zaledwie dwóch osób pochodzenia innego niż włoskie wśród najważniejszych członków i współpracowników mafii. Obok Sheerana na liście znajdowały się takie sławy, jak Anthony Tony Pro Provenzano i Anthony Gruby Tony Salerno.

W wywiadach nagrywanych na przestrzeni bez mała pięciu lat Frank Sheeran wyznał Charlesowi Brandtowi, że na zlecenie mafii zabił ponad dwadzieścia pięć osób. Na podstawie tych nagrań autor stworzył książkę, od której nie będziesz mógł się oderwać - prawdziwy klasyk gatunku.

Książka wcześniej znana jako "Słyszałem, że malujesz domy..."

„Słyszałem, że malujesz domy” – to pierwsze słowa, które wypowiedział powiązany z mafią słynny przywódca związkowy Jimmy Hoffa do Franka „Irlandczyka” Sheerana. Zwrot „pomalować dom” oznacza zabić człowieka. Krew, która rozbryzguje się po ścianach i podłodze jest jak farba...
W nagrywanych przez pięć lat wywiadach Frank Sheeran wyznał Charlesowi Brandtowi, że na zlecenie mafii oraz swego przyjaciela Hoffy zabił dwadzieścia kilka osób. Podczas II wojny światowej Sheeran służył w armii amerykańskiej. Po powrocie do Stanów zajął się szemranymi interesami i został zabójcą na zlecenie.

O Autorze:
CHARLES BRANDT – nowojorczyk, niegdyś nauczyciel, pracownik pomocy społecznej w Harlemie, oskarżyciel w sprawach o zabójstwo, prowadzący prywatną praktykę prawnik, piastujący ważne funkcje w urzędach i organizacjach zawodowych, przez środowisko umieszczony na liście Najlepszych Prawników Ameryki, daje wykłady na temat metod i technik przesłuchiwania.

 

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 24.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.80 zł inverso.pl
mobi epub
od 22.75 zł
(dla stałych klientów)
25.28 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26.34 zł publio.pl
mobi epub
27.90 zł ibuk.pl
mobi epub
28.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  18.60 zł
w programie Nexto Premium
28.83 zł nexto.pl
mobi epub
31.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.00 zł legimi.com
mobi epub
31.00 zł empik.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Irlandczyk (Słyszałem, że malujesz domy...)"