ISBN:9788381433211

Ministerstwo Prawdy

Autor: Dorian Lynskey

Wydawnictwo: Czarna Owca

Oszczędzasz: 28%

„Jeśli choć w najmniejszym stopniu interesujesz się Orwellem bądź rozwojem naszej kultury, nie możesz przegapić tej wciągającej i pouczającej książki” – John Carey, „Sunday Times”

O książce „Ministerstwo Prawdy. Biografia «Roku 1984» Orwella”; autor: Dorian Lynskey [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]

- Książka nominowana do Baillie Gifford Prize 2019 w kategorii literatura faktu oraz Nagrody Orwella 2020 w kategorii krytyki politycznej.
- Ebook (formaty epub i kindle mobi) „Ministerstwo Prawdy” to znakomite studium jednej z najsłynniejszych książek współczesnej literatury.
- Dorian Lynskey pokazuje, na czym polega fenomen „Roku 1984” George’a Orwella.

Dzięki ostatniej swojej powieści George Orwell stał się ikoną współczesnego świata. Spisane przez niego idee weszły do języka, a w erze nieustannej obserwacji, fake newsów i politycznych podziałów wydają się szczególnie aktualne.

Kulturowy wpływ „Roku 1984” (ebook w formacie epub i kindle mobi oraz audiobook w formacie mp3) widać w najważniejszych dziełach ostatnich 70 lat. Orwellem inspirowali się m.in.: Margaret Atwood w Opowieści podręcznej, Terry Gilliam w Brazil, Alan Moore i David Lloyd w V jak Vendetta czy David Bowie w Diamentowych psach. Nie wspominając o formacie reality show z Big Brotherem na czele.

Dorian Lynskey próbuje zrozumieć, co wpłynęło na Orwella podczas pisania „Roku 1984”. Przygląda się doświadczeniom pisarza z hiszpańskiej wojny domowej i bombardowanego przez nazistów Londynu. Uważnie bada jego poglądy polityczne i literackie obrazy dystopii czy utopii, z których Orwell czerpał. Wyjaśnia, co sprawiło, że książka stała się tak wielkim fenomenem w dniu premiery, i analizuje, jak zmieniał się jej odbiór przez ostatnie dekady.

O Autorze:
Dorian Lynskey od ponad 20 lat pisze o muzyce, filmach i polityce dla takich magazynów jak „The Guardian”, „The Observer”, „GQ”, „Q”, „Empire”, „Billboard” i „The New Statesman”. Jego pierwsza książka, 33 Revolutions Per Minute: A History of Protest Songs, została opublikowana w 2011 roku.

„Ministerstwo Prawdy. Biografia «Roku 1984» Orwella”; autor: Dorian Lynskey; wydawnictwo: Czarna Owca [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]

Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBook, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie. Przed zakupem zapoznaj się z darmowym fragmentem książki.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 28.79 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28.79 zł litres.pl
mobi epub
30.53 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 27.71 zł
(dla stałych klientów)
30.79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.59 zł ibuk.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23.99 zł
w programie Nexto Premium
37.19 zł nexto.pl
mobi epub
38.00 zł publio.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
39.99 zł legimi.com
mobi epub
39.99 zł woblink.pl
mobi epub
39.99 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Ministerstwo Prawdy"