ISBN:9788381471350

Pan Odutek i inne opowiadania

Autor: Iwona Partyka

Wydawnictwo: Novae Res

Mijamy ich codziennie. Jedni od razu przyciągają naszą uwagę, inni przechodzą niemal niezauważeni. Młodzi i starzy. Bogaci i biedni. Piękni i odpychający. Każdy niesie ze sobą jakąś opowieść. Trzeba niezwykłej odwagi, by dać się wpleść w historię, której koniec jest zupełnie nieoczywisty.

Sentymentalny wdowiec, kwiaciarka z zaburzeniami osobowości, miłośnik egzotycznych zwierząt – to tylko niektórzy bohaterowie barwnych opowiadań Iwony Partyki. Z drobnych, pozornie banalnych fragmentów codzienności autorka stworzyła fascynujące historie o zwykłych-niezwykłych ludziach. Czy w którejś z nich odnajdziesz siebie?


Iwona Partyka potrafi nie tylko z lekkością zmieniać frazę, budować różne rodzaje napięcia i przykuwać uwagę na kilka sposobów. Opowiada przede wszystkim o tym, że życie jest pewnym kalejdoskopem doznań, w którym nie musimy się odnajdywać, ale warto dojrzeć jak najwięcej jego kolorów. Także tych mrocznych, bliskich czerni. One wszystkie tworzą różnorodność świata. Tego świata, z którym ktoś się żegna, a ktoś wita. Wciąż trwającego bez względu na ludzkie dramaty i prywatne apokalipsy. Ważne jest również to, że Partyka pozostawia spory margines interpretacji przy każdym z opowiadań. Świetnie pisze o tym, jak człowiek może być silny i słaby jednocześnie. Udowodniła to w powieści, tym razem udowadnia nieco inaczej w opowiadaniach. Historiach zmyślonych o prawdziwej goryczy życia, z którego musimy wydobyć to, co najlepsze, by potem wiedzieć, co godnie pożegnać.

Jarosław Czechowicz, „Krytycznym okiem”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 11.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 9.90 zł
(dla stałych klientów)
11.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
16.50 zł ibuk.pl
mobi epub
18.91 zł ebuczek.pl
mobi epub
19.37 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
22.00 zł publio.pl
mobi epub
22.00 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
22.00 zł legimi.com
mobi epub
22.00 zł virtualo.pl
mobi epub
  16.20 zł
w programie Nexto Premium
25.11 zł nexto.pl
mobi
18.30 zł zinamon.pl
epub
18.30 zł zinamon.pl

Iwona Partyka - inne e-booki

E-booki podobne do "Pan Odutek i inne opowiadania"