ISBN:9788381510752

Kieszonkowa historia. Czołgi

Autor: Oscar E. Gilbert, Romain Cansi&, #232, re

Wydawnictwo: RM

Dziś czołgi to synonim nowoczesnej armii – pozornie niezniszczalny, zaawansowany pod względem technologicznym system uzbrojenia. Jak jednak przebiegał rozwój czołgu i jak czołgi wpłynęły na sposób prowadzenia konfliktów zbrojnych od chwili, gdy pierwsze z nich wtoczyły się ociężale na pole bitewne w 1916 roku? Z końcem pierwszej wojny światowej armie poszczególnych krajów zaczęły stawiać na „ciężkie” bądź „lekkie” czołgi zgodnie ze swoimi doktrynami militarnymi. W latach drugiej wojny światowej czołgi uczestniczyły już niemal we wszystkich walkach: stanowiły szpicę niemieckich wojsk podbijających Europę w kampaniach błyskawicznych aż do czasu, kiedy sowieckie wozy pancerne okazały się dla nich więcej niż równorzędnymi przeciwnikami, co doprowadziło na froncie wschodnim do największych bitew czołgowych w dziejach. Po drugiej wojnie światowej konstrukcje czołgów były coraz bardziej wyrafinowane, a broń pancerna odegrała główną rolę w konfliktach zbrojnych doby współczesnej. W niniejszym opracowaniu autorzy przedstawiają stuletnią historię innowacji technicznych i taktycznych cechujących proces nieprzerwanego rozwoju czołgu. 


Oscar E. Gilbert ­– autor książek z dziedziny historii militarnej. Wcześniej służył w amerykańskim Korpusie Piechoty Morskiej jako artylerzysta i instruktor, a następnie pracował przez wiele lat w agencjach rządowych i jako wykładowca uniwersytecki.


Romain Cansière – badacz dziejów amerykańskich marines. Poprzednia publikacja tych autorów: Tanks in Hell: A Marine Corps Tank Company on Tarawa zdobyła w 2016 roku Nagrodę Generała Wallace’a M. Greene’a juniora w kategorii literatura faktu.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 17.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 15.71 zł
(dla stałych klientów)
17.45 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 5.00 zł
(dostęp online)
19.49 zł ibuk.pl
mobi epub
20.01 zł ebuczek.pl
mobi epub
21.24 zł woblink.pl
mobi epub
21.34 zł empik.pl
mobi epub
21.34 zł swiatebookow.pl
mobi epub
22.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  14.99 zł
w programie Nexto Premium
23.24 zł nexto.pl
mobi epub
24.99 zł publio.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
24.99 zł legimi.com
mobi
20.00 zł zinamon.pl
epub
20.00 zł zinamon.pl

Oscar E. Gilbert - inne e-booki

E-booki podobne do "Kieszonkowa historia. Czołgi"