ISBN:9788381563468

Grunty nasypowe

Autor: Stanisław Pisarczyk

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 28.56 zł.

Grunt jako materiał budowlany od zarania dziejów był stosowany do wykonywania różnych budowli ziemnych. Znajomość właściwości geotechnicznych gruntów nasypowych zagęszczanych jest potrzebna do ekonomicznego i bezpiecznego projektowania budowli ziemnych, takich jak nasypy zapór i obwałowań rzek, nasypy komunikacyjne, składowiska odpadów itp.

W podręczniku przedstawiono klasyfikację, właściwości fizyczne i mechaniczne oraz metody badań zagęszczalności gruntów. Następnie omówiono właściwości geotechniczne gruntów nasypowych mineralnych, odpadów powęglowych, odpadów hutniczych i paleniskowych, odpadów komunalnych i budowlanych, odpadów organicznych oraz gruntów stabilizowanych różnymi materiałami.

Podręcznik stanowi istotne uzupełnienie literatury dotyczącej problemów mechaniki gruntów i fundamentowania oraz gruntoznawstwa i budownictwa ziemnego. Mogą z niego korzystać studenci Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (dawniej Wydział Inżynierii Środowiska) i Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz wydziałów technicznych akademii rolniczych, a także inżynierowie zajmujący się projektowaniem i realizacją budowli ziemnych.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 29.74 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
29.74 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
29.75 zł ibuk.pl
pdf
30.46 zł gandalf.com.pl
pdf
31.15 zł swiatebookow.pl
pdf
31.50 zł zinamon.pl
pdf
od 30.60 zł
(dla stałych klientów)
34.00 zł ebookpoint.pl

Stanisław Pisarczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Grunty nasypowe"