ISBN:9788381580458

Umowa o roboty budowlane. Wydanie 9

Autor: Dariusz Okolski

Wydawnictwo: C.H. Beck

Prezentowana publikacja ma na celu przybliżenie treści umowy o roboty budowlane wraz z zagadnieniami praktycznymi oraz omówienie relacji między uczestnikami procesu budowlanego i wynikających z umowy wzajemnych zobowiązań stron.

Niniejsze, 9 wydanie zostało poszerzone o najnowsze orzecznictwo oraz zaktualizowane o wszystkie zmiany wprowadzone od poprzedniego wydania (m.in. zmiany dotyczące odpowiedzialności solidarnej inwestora i wykonawcy dotyczące umowy o roboty budowlane).

Treść opracowania jest podzielona zgodnie z konstrukcją umowy o roboty budowlane i jej najważniejszymi postanowieniami i traktuje kolejno o:

  • stronach umowy o roboty budowlane,
  • rodzajach umów o roboty budowlane,
  • przedmiocie umowy o roboty budowlane,
  • obowiązkach stron,
  • zabezpieczeniu prawidłowego wykonania umowy,
  • sposobach zapłaty,
  • odpowiedzialności stron,
  • zmianie i rozwiązaniu umowy,
  • odbiorach, ubezpieczeniach i rozpatrywaniu sporów.

Opracowanie wzbogacono wzorami umów i gwarancji budowlanych oraz wyciągiem odpowiednich przepisów z Kodeksu cywilnego. Autor publikacji skupia się przede wszystkim na kwestiach praktycznych związanych z zawieraniem umowy o roboty budowlane. Wspomina także o zagrożeniach oraz sposobie ich uniknięcia lub rozwiązania.

Prezentowana publikacja jest pozycją niezwykle przydatną dla wszystkich osób zajmujących się zagadnieniami związanymi z procesem inwestycyjnym. Przede wszystkim dla praktyków stosujących na co dzień przepisy dotyczące robót budowlanych zarówno w przypadku umów zawieranych poza zamówieniami publicznymi, jak i w trybie zamówień publicznych. Skierowana jest do inwestorów/zamawiających, jak i wykonawców/podwykonawców, i do ich profesjonalnych pełnomocników (radców prawnych, adwokatów).

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.58 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 105.78 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 95.20 zł
(dla stałych klientów)
105.78 zł ebookpoint.pl
pdf
105.78 zł ibuk.pl
pdf
  77.40 zł
w programie Nexto Premium
119.97 zł nexto.pl
pdf
122.55 zł swiatebookow.pl
pdf
129.00 zł virtualo.pl

Dariusz Okolski - inne e-booki

E-booki podobne do "Umowa o roboty budowlane. Wydanie 9"