ISBN:9788381603904

Prawo konstytucyjne. Pytania i odpowiedzi

Autor: Mirosław Granat

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Publikacja powstała na podstawie wykładów z przedmiotu prawo konstytucyjne prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jej dziewiąte wydanie uwzględnia najnowsze problemy w stosowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród nich warto wymienić:

zmiany w zakresie relacji między władzami tj. zbliżenie władzy sądowniczej i wykonawczej, rosnące znaczenie domniemania konstytucyjności prawa, nowelizację prawa wyborczego polegającą m.in. na odejściu od sądowego charakteru Państwowej Komisji Wyborczej i komisarzy wyborczych, zmiany w zakresie ustroju samorządu terytorialnego, w tym wydłużenie kadencji jednoosobowych organów wykonawczych.

Podręcznik został napisany przez praktyka, który ukazuje działanie prawa konstytucyjnego w realiach ustrojowych. Zrozumienie narastających konfliktów o przestrzeganie Konstytucji wymaga bowiem głębokiej analizy podstawowych zasad konstytucyjnych. Książka łączy zatem rozważania na temat niezmiennych fundamentów prawa konstytucyjnego z wyjaśnianiem zmian instytucjonalnych. Autor wykorzystuje w tym zakresie zarówno doświadczenie wykładowcy prawa konstytucyjnego, jak i niedawną praktykę sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Przejrzysty układ treści w postaci pytań i odpowiedzi, jak również liczne tabele i aktualne tezy z orzecznictwa mają ułatwić Czytelnikom przyswojenie zawartego w książce materiału.

Adresaci: Podręcznik jest polecany studentom kierunków prawniczych i administracyjnych, aplikantom oraz wszystkim zainteresowanym problematyką prawa konstytucyjnego.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 48.38 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
49.73 zł ebuczek.pl
mobi epub
49.73 zł ebuczek.pl
mobi epub
49.73 zł ebuczek.pl
mobi epub
49.73 zł ebuczek.pl
pdf
48.38 zł ibuk.pl
pdf
48.38 zł ibuk.pl
pdf
49.51 zł gandalf.com.pl
pdf
49.51 zł gandalf.com.pl
pdf
50.15 zł woblink.pl
pdf
53.10 zł zinamon.pl
pdf
53.10 zł zinamon.pl
pdf
  35.40 zł
w programie Nexto Premium
54.87 zł nexto.pl
pdf
59.00 zł virtualo.pl
pdf
59.00 zł legimi.com
pdf
59.00 zł swiatebookow.pl

Mirosław Granat - inne e-booki