ISBN:9788381607995

Użytkowanie wieczyste

Autor: Helena Ciepła

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Stron: 324

Opłacalność: 42.94 zł/100 stron

Książka jest pierwszą na rynku wydawniczym pozycją omawiającą w ujęciu praktycznym skutki prawne wygaśnięcia użytkowania wieczystego i jego przekształcenia w prawo własności.

Z dniem 1.01.2019 r. prawo użytkowania wieczystego uległo likwidacji tylko w odniesieniu do nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe. Jego cechy mające istotne znaczenie dla określenia substratu wygaśnięcia i przekształcenia pozostały natomiast aktualne.

Opracowanie zawiera przykłady wpisów przekształconego prawa do księgi wieczystej oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie. Autorka zwraca uwagę na możliwość korygowania błędów w zaświadczeniach, postuluje także konieczność zmiany niektórych przepisów i doprecyzowania pojęć ustawowych.

Czytelnicy odnajdą tu ponadto wyjaśnienia dotyczące m.in.:

przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności i podstaw jego wpisu do księgi wieczystej, wtórnego obrotu prawem użytkowania wieczystego, sposobu wystawiania zaświadczeń potwierdzających przekształcenie, rejestracji sprawy po otrzymaniu zaświadczenia i postępowania w razie stwierdzenia braków.

Adresaci: Publikacja jest skierowana do notariuszy, sędziów i referendarzy sądowych, pracowników starostw powiatowych i urzędów gmin. Będzie użyteczna również dla adwokatów i radców prawnych oraz aplikantów zawodów prawniczych.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.77 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 139.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
142.20 zł ebuczek.pl
pdf
139.14 zł gandalf.com.pl
pdf
149.60 zł ibuk.pl
pdf
153.00 zł zinamon.pl
pdf
170.00 zł swiatebookow.pl
pdf
170.00 zł litres.pl

Helena Ciepła - inne e-booki