ISBN:9788381695039

Była raz wojna, Bomby poszły

Autor: John Steinbeck

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 442

Opłacalność: 6.3 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Steinbeck skupia się na ludziach, a nie na bitwach. Je i pije z żołnierzami na froncie, rozmawia i walczy z nimi ramię w ramię. "Była raz wojna" tworzy niezapomniany portret życia w czasie wojny, który nadal zaskakuje prawdą i humanitaryzmem.

Wielka Brytania, Afryka północna, Włochy... wielka wojna, której losy jeszcze nie były przesądzone, choć uczestniczyła już w niej Ameryka. Heroizm, trud codziennej walki, znaczące wydarzenia i drobne epizody, w których uczestniczy i które ogląda autor.

Jest zawsze na pierwszej linii, zawsze obok żołnierzy. W reportażach zawartych w tym zbiorze pisanych na zamówienie dziennika "New York Herald Tribune" najwięcej miejsca poświęcił nie rzeczom i sprawom uznanym za najważniejsze, nie budzącym grozę wydarzeniom, lecz drobnym, codziennym (niekiedy zabawnym) sprawom, które wojnie towarzyszą. Ukazuje przy tym ludzki wzniosły i skromny wymiar nieludzkiej wojny.

Tłem dla powieści "Bomby poszły", która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, jest obraz amerykańskich sił powietrznych oraz amerykańskiej załogi bombowca, najważniejszego elementu tychże sił, a także – jak określił to sam Steinbeck – "najwspanialszej drużyny świata”.

"Bomby poszły" to meldunek, który załoga składa w chwili, gdy wielkie bomby lotnicze wypadają z komory i lecą w dół, w stronę nieprzyjaciela… Słowa te oznaczają, że misja została wykonana i że można wracać do domu. Pewnego dnia to hasło rozbrzmi nad pokonanym wrogiem i wtedy będzie można wrócić do domu na dobre.

Jeśli zapomnieliście, czym jest wojna, Steinbeck odświeży wam pamięć. Taka literatura nigdy się nie starzeje.

"Chicago Tribune"

John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz, laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za "realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych". Jego najbardziej znane powieści to "Na wschód od Edenu", "Tortilla Flat", "Myszy i ludzie", "Grona gniewu" i "Ulica Nadbrzeżna".

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 27.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 25.07 zł
(dla stałych klientów)
27.85 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.95 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.57 zł litres.pl
mobi epub
31.68 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.20 zł publio.pl
mobi epub
  21.12 zł
w programie Nexto Premium
35.20 zł nexto.pl
mobi epub
35.20 zł empik.pl
mobi epub
35.20 zł
(z kodem prom.)
35.20 zł woblink.pl
mobi epub
35.20 zł virtualo.pl
mobi epub
35.20 zł ibuk.pl
mobi
31.70 zł zinamon.pl
epub
31.70 zł zinamon.pl

John Steinbeck - inne e-booki

E-booki podobne do "Była raz wojna, Bomby poszły"