Folwark Konstancji. Tom 1

Autor: Grażyna Jeromin-Gałuszka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oszczędzasz: 28%

Pierwszy tom porywającej literackiej sagi!

Dwustuletnia historia, w której wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, przeplatają się ze sobą na przemian w zawrotnym tempie, czyniąc z tej opowieści pełną niespodzianek podróż do świata, który dawno minął.

Gdy wiosną 1815 roku w majątku dziedzica Andrzeja Konarskiego przychodzą na świat bliźniacze cielęta, ten, zgodnie ze zwyczajem, ładuje je do bryczki i objeżdża z nimi granice swych włości. To, tyleż radosne, co niecodzienne, wydarzenie, rodzi w młodym dziedzicu nadzieję na równie pomyślne zmiany w jego życiu osobistym, a na widok pięknej doliny, rozpościerającej się podczas tej przejażdżki przed jego oczami, przychodzi myśl, by zbudować w niej mały folwark dla swej młodszej siostry, Konstancji…

Pewnej deszczowej kwietniowej nocy w maleńkiej osadzie w dolinie rzeki pojawia się kilkunastoletnia sierota, Marynia Popiel, z dopiero co narodzonym, ledwo żywym dzieckiem na ręku. Konstancja Konarska przyjmuje ją pod swój dach, nie wiedząc, ile ten jeden gest zmieni w życiu wszystkich.

Grażyna Jeromin-Gałuszka - autorka wielu książek, które urzekają czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat, wykreowany głównie z wyobraźni. Niektóre z jej powieści, jak na przykład "Kobiety z Czerwonych Bagien" czy "Magnolia", zdobywały laury na festiwalach i od wielu lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy, małej osadzie w dolinie Radomki, gdzie kończą się wszystkie drogi.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 11,45

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
11,45 zł litres.pl
mobi epub
od 11,02 zł
(dla stałych klientów)
12,24 zł ebookpoint.pl
mobi epub
12,24 zł septem.pl
mobi epub
12,29 zł gandalf.com.pl
mobi epub
14,31 zł swiatebookow.pl
mobi epub
14,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
15,90 zł ibuk.pl
mobi epub
  9,54 zł
w programie Nexto Premium
15,90 zł nexto.pl
mobi epub
15,90 zł virtualo.pl
mobi epub
15,90 zł publio.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
15,90 zł woblink.pl
mobi
14,30 zł zinamon.pl
epub
14,30 zł zinamon.pl

Grażyna Jeromin-Gałuszka - inne e-booki

E-booki podobne do "Folwark Konstancji. Tom 1"