ISBN:9788381697446

Nie przestałyśmy być kobietami

Autor: Weronika Wierzchowska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oszczędzasz: 31%

Ty dziewczynom wojna odebrała rodziny i młodość, rzuciła daleko na wschód, gdzie dorastały w sowieckich kołchozach i syberyjskich tartakach. Większość nie miała nawet 20 lat, gdy wstępowały do armii, co było jedyną nadzieją na powrót do ukochanej Polski.
Chorobliwie ciekawska kresowiaczka Janka i zagubiona służbistka Ania jesienią 1944 roku wraz z pierwszą kompanią fizylierek z Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater wkraczają w ruiny warszawskiej Pragi i obejmują posterunki, by strzec to, co ocalało, przed hitlerowcami i szabrownikami. Czy w ogniu wojennych intryg jest szansa na kobiecą przyjaźń? Czy miłość w cieniu śmierci zawsze jest silniejsza? Ile znaczy radość z wolności, czyli z życia?

O Autorce:
WERONIKA WIERZCHOWSKA z wykształcenia chemiczka, przez lata zatrudniona w korporacji farmaceutycznej, potem w firmie kosmetycznej. Lubi mieszać, zarówno w chemicnych reaktorach, kuchennych garnkach, jak i w losach wymyślonych przez siebie postaci. Od dziecka kocha książki, co w końcu zaowocowało samodzielnymi próbami ich pisania. Fascynują ją historie interesujących, choć zapomnianych kobiet, które chętnie przypomina w swoich powieściach. Perypetie pań z dawnych epok często zestawia z losami współczesnych, dzielnych i niezwykłych Polek.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 20.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20.49 zł inverso.pl
mobi epub
22.79 zł septem.pl
mobi epub
od 20.51 zł
(dla stałych klientów)
22.79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24.36 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.86 zł litres.pl
mobi epub
26.94 zł swiatebookow.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17.76 zł
w programie Nexto Premium
27.53 zł nexto.pl
mobi epub
29.60 zł ibuk.pl
mobi epub
29.60 zł woblink.pl
mobi epub
29.60 zł publio.pl

Weronika Wierzchowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Nie przestałyśmy być kobietami"