Złote myśli kobiety. Wiersze zebrane

Autor: Maria Pawlikowska Jasnorzewska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oszczędzasz: 36%

Najpełniejszy zbiór poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w jednym tomie.

O sobie pisała: "Po prostu trudno być mną. Tyle kantów". Maria Pawlikowska-Jasnorzewska posiadała niezwykły dar opisywania nastrojów, uczuć i stanów ducha. Potrafiła lekko i ulotnie - z wrażliwością na rzeczy z pozoru nieistotne - przekazać to, co trudne do uchwycenia, niewyrażalne. Ale dopiero najpełniejsze wydanie wierszy, zbierające także odnajdywane przez ostatnie lata teksty, pokazuje kanty, paradoksy i półcienie jej poetyckiego dorobku.
Jako poetka ceniona była przez wszystkich - od skamandrytów, przez Juliana Przybosia aż po Czesława Miłosza. Mijają kolejne dekady, a jej dar zachwytu i intensywności odczuwania fascynuje kolejne pokolenia.

Była istotą z gorącej krwi, cienkich kości i kobiecego, kruchego ciała, które tylko pragnęło kochać. A jednak była przy tym i nimfa grecką, i najadą, i sylfidą, i piękną czarownicą, którą wciąż spotykały niezwykłe przygody.
Magdalena Samozwaniec

Pewne jest, że taki stan euforii, miłosnego uniesienia był jej stanem naturalnym. Potrzebowała tego, aby istnieć. I nie chodziło tylko o to, aby ktoś ją kochał. Ona sama potrzebowała kochać. […] Gdy kochała, pisała wspaniałe wiersze. Nawet wtedy, gdy ukochany ją zawodził, też pisała o miłości, tyle że o miłości rozczarowanej. Gdy brakowało kochania, usychała jak kwiat.
Simona Kossak

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.35 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 40,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
40,90 zł litres.pl
mobi epub
od 44,28 zł
(dla stałych klientów)
49,20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
57,51 zł swiatebookow.pl
mobi epub
58,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
63,90 zł virtualo.pl
mobi epub
  38,34 zł
w programie Nexto Premium
63,90 zł nexto.pl
mobi epub
63,90 zł publio.pl
mobi epub
53,90 zł
(z kodem prom.)
63,90 zł woblink.pl
epub
63,90 zł ibuk.pl